PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Agentura Standard & Poor’s potvrdila vynikající rating Vienna Insurance Group

Vienna_Insurance_Group-VIG


Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s (S&P) 1. prosince 2022 v tiskové zprávě opět potvrdila koncernu Vienna Insurance Group (VIG) rating „A+“ se stabilním výhledem. Vienna Insurance Group tak zůstává i nadále jednou ze společností s nejlepším ratingem v ATX, hlavním indexu vídeňské burzy.

I nadále silný obchodní rizikový profil

Obchodní rizikový profil Vienna Insurance Group hodnotí Standard & Poor’s beze změny jako silný. Vienna Insurance Group těží jako lídr trhu v Rakousku a na několika trzích střední a východní Evropy i nadále z konjunktury pojistných trhů a jejich zeměpisné a obchodní diverzifikace. Rovněž byla pozitivně vyzdvižena dlouholetá spolupráce se skupinou Erste v oblasti bankopojištění. Přes očekávané oslabení ekonomických podmínek v celé Evropě může skupina VIG počítat s odolností svého obchodu, protože především její největší trhy – Rakousko, Česká republika a Slovensko – vykazují solidní základní ukazatele a trvale robustní bilanci domácností, což poskytuje finanční polštář pro období ekonomické nejistoty. Vzhledem k dosavadním vývoji obchodní činnosti v roce 2022 má VIG ve srovnání se svými nejdůležitějšími konkurenty z oblasti Evropy, Blízkého východu a Afriky podle S&P dobré postavení mezi společnostmi s ratingem „A+“.

Velmi silný finanční rizikový profil

Finanční rizikový profil Vienna Insurance Group hodnotí ratingová agentura stejně jako loni jako velmi silný. S&P vidí opětovně i nadále jako relativní sílu ratingu vynikající kapitálovou vybavenost VIG. Podle kapitálového modelu S&P založeného na rizicích má VIG velmi robustní kapitálovou pozici, která přesahuje úroveň „AAA“. VIG má podle S&P rovněž robustní solventnostní poměr. Očekává se, že procentuální přírůstek hodnoty majetku skupiny VIG bude podpořen trvale striktní upisovací politikou, solidní politikou vytváření rezerv i konzervativní zajistnou politikou a striktní kontrolou nákladů. Celkově ratingová agentura počítá s tím, že VIG v příštích dvou letech přinejmenším udrží svůj kapitál a zisk na velmi vysoké úrovni při zároveň nadále dobrých možnostech organického růstu.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku