PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Allianz bude z povodní platit přes 50 milionů korun. V pondělí ale operátorům nejčastěji volali motoristé

povoden-zaplavy.jpg

Foto: pixabay.comJenom z posledních červnových záplav, které přicházely v několika vlnách, už klienti Allianz pojišťovny oznámili více než 550 pojistných událostí za vice než 50 milionů korun. „Jenom z dneška už máme kolem stovky nových majetkových škod. Nejčastěji klienti nahlašují zatopené sklepy, přízemní patra svých domovů a garáže. Výjimkou však nejsou ani poškozená vozidla, nábytek či fasády. Voda často vystoupala až do výšky dvou metrů,“ říká Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovny.

„Všichni naši likvidátoři jsou v terénu, vypomáhají jim i kolegové z oblastí, kde bleskové povodně nebyly a navíc škody likvidují i externí likvidátoři. V těchto dnech nám lidé hlásí škody, jejich příčinou byly kromě záplav také atmosférické srážky, krupobití, povodeň, sesuv půdy a vichřice,“ komentuje počasí Bálek.

Zajímavostí dnešního dne je velký počet klientů, kteří hlásí škody nikoliv z povodní, ale na autech. Nejčastěji jde o havárie, v menší míře o krádeže a vandalismus a jenom v několika málo případech byla na vině záplava nebo povodeň. Z dnešního dne už je jich 215, což je velký „nadprůměr“ klasických pondělků.

V našem novém balíčkovém pojištění, které obsahuje tři balíčky, podle jednotlivých rizik, je riziko povodeň a záplava obsaženo ve všech. Jinak řečeno, aktuálně má každý, kdo se teď pojistí, tohle riziko vždy kryté. Ve starších smlouvách si je klienti v minulosti sami volili, takže majitelé starších smluv s majetkový pojištěním to mají různé.

Jak nahlásit škodu?

Škodu mohou klienti hlásit třemi způsoby:

  1. prostřednictvím webu – vše potřebné najdou na internetových stránkách naší pojišťovny a touto cestou to mohou udělat kdykoliv, ve dne v noci.
  2. prostřednictvím telefonu – tedy zavolají operátorům do Call Centra. To je druhá nejčastější varianta, jak se o škodách dozvíme. Stačí zavolat na číslo 241 170 000, které je v provozu ve všední dny od 8:00 do 19:00 hodin a o víkendech mimo státní svátky od 9:00 do 18:00 hodin.
  3. Třetí způsob je písemně, ale ten už dnes téměř nikdo nevyužívá.

Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku