PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Aplikace Patron GO poradí, jak jednoduše ušetřit na autopojištění

mercedes-amg-gt-63-s-4matic-plus-4dverove-kupe

Foto: Petr KantnerAž 67 % pražských řidičů by mohlo dle zjištění aplikace Patron GO za autopojištění platit méně. Téměř 757 milionů ročně by ušetřili na povinném ručení a havarijním pojištění. Velké pojišťovny využívají neznalosti majitelů aut a v průměru obírají každého plátce o 1255 Kč ročně. Celkově je tak pro 603 tisíc aut v Praze pojistka dražší než je nutné.

S postupující pandemií koronaviru, vysokou mírou inflace a náledí na silnicích je na čase zlevnit podmínky jak u nových, tak stávajících produktů a služeb k vašemu automobilu. Pokud se vám nechce oslovovat jejich poskytovatele, můžete využít nových nástrojů, které ceny porovnají za vás. Nejkomplexnější zlepšení finančního zdraví vašeho účtu nabízí aplikace Patron GO.

„Patron GO je na trhu už tři čtvrtě roku. Od té doby pomohl řidičům detekovat celkem 1833 virů na havarijním pojištění a povinném ručení. Tedy předražených plateb za služby, ke kterým navrhl výhodnější ekvivalent,“ říká Lukáš Vršecký, jeden ze zakladatelů projektu.

Pojištění auta

V Praze jsou pojistky aut drahé, platí se totiž často i příplatek za trvalé bydliště ve velkém městě. Pokud by aplikaci Patron GO měli všichni obyvatelé Prahy, mohlo by se ušetřit až 757 milionů ročně. Data od dubna do listopadu 2021 totiž ukazují, že z ceny havarijního pojištění dokáže aplikace svému uživateli průměrně ušetřit 16 % z původní ceny. Z povinného ručení potom finanční antivir dokáže najít nabídku průměrně o 10 % levnější. Lidé tak v průměru platí i o 1 255 Kč ročně více než je nutné, odhaduje web kradakov.cz.

Algoritmus, který léčí vaše finance

Finanční vir, který aplikace nazvala Bourák, jde přitom jednoduše detekovat. Pomocí unikátního algoritmu se identifikují předražené transakce. Nalezené platby pak systém označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní. Patron GO garantuje, že dokáže najít pojištění, které je svým rozsahem stejné, ale levnější, než to stávající nebo je lepší, ale stojí stejně, či dokonce méně. Až 95 % všech virů lze vyléčit a uživatel přitom vše vyřeší on-line ve svém mobilu.


Vyzkoušejte naše kalkulačky autopojištění! Spočítejte si:

Nejvýhodnější povinné ručení | Nejvýhodnější havarijní pojištění


„Dnes už si nikdo sám neopravuje auto, protože tomu prostě nerozumí. S financemi je to stejné. Jsou složité a nepřehledné. Aplikace Patron GO konečně lidem dává mocný nástroj. Během pár vteřin zjistí, za co jde platit méně. Snadné a díky šifrování dat také naprosto bezpečné,“ dodává Lukáš Vršecký, který, spolu s Jiřím Patákem, za projektem stojí.

Konkrétní případ nešťastně sjednaného ručení

Dan je ze Žižkova. Vždy měl rád malá korejská auta. Dnes má Kia Seed z roku 2018 s obsahem 1,2l. Povinné ručení mu sjednali v autobazaru na pražském Jarově. Dnes platí u velké pojišťovny 6 540 ročně. Co mu ale neřekli, je, že má přirážku 15% (981 Kč) za to, že bydlí ve velkém městě. Má to svoji logiku, v Praze se více bourá. Ne všechny pojišťovny ale tento příplatek uplatňují. Stačí si vybrat z pojišťoven, kterým je jedno, kde bydlíte. Více doporučení vám dá přímo aplikace Patron GO.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku