PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

AXA spustila výzvu na sociálních sítích. Děkuje lidem, kteří bojují s COVID-19 v první linii, a za každý vzkaz daruje 10 eur jednotkám intenzivní péče

AXA a Fond 101 - CZ Instagram, LinkedIn


AXA spustila globální výzvu na sociálních sítích, aby podpořila všechny, kteří se v první linii střetávají s COVID-19. Za každý vzkaz na sociálních sítích Twitter, LinkedIn a Instagram s vizuálem a hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction daruje 10 eur na podporu jednotek intenzivní péče v České republice a na Slovensku, které jsou zapojené do programu Fondu 101. Na stránkách Fondu 101 je možné výzvu skupiny AXA podpořit i přímým finančním darem směřujícím do programu Fondu 101 v České republice nebo na Slovensku.

Cílem výzvy skupiny AXA je nejen poděkovat a vyjádřit podporu lidem v první linii, ale i pomoci jednotkám intenzivní péče v České republice a na Slovensku, které jsou zapojeny do programu Fondu 101. Do výzvy je možné se zapojit na sociálních sítích LinkedIn, Twitter a Instagram do 30. června 2020. Pravidla jsou jednoduchá  stačí na svém profilu některé z uvedených sociálních sítí sdílet vzkaz lidem v první linii doplněný o hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction. Připojit lze i speciální vizuál. Za každý správně sdílený příspěvek obsahující uvedené hashtagy věnuje skupina AXA 5 eur na podporu jednotek intenzivní péče v boji s koronavirem. Skupina AXA Česká republika a Slovensko tuto částku navíc zdvojnásobí na celkových 10 eur.

„Lidé v první linii jsou skutečnými hrdiny dnešní doby. Přestože je doma čekají jejich nejbližší, podstupují každý den riziko nákazy. Jejich nasazení pomohlo zachránit lidské životy a zmírnilo dopady pandemie. Není v našich silách poděkoval každému jednotlivě, proto jsme zvolili cestu sociálních sítí. Přidat se tak k nám může kdokoliv, kdo to cítí stejně jako my,“ říká Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer, skupina AXA Česká republika a Slovensko.

Všechny finanční prostředky získané sdílením na sociálních sítích poputují na účet globální neziskové organizace Fond 101. Ta od roku 2008 pomáhá více než 1 200 jednotkám intenzivní péče ve více než 60 zemích světa, včetně České republiky a Slovenska. S Fondem 101 skupina AXA dlouhodobě spolupracuje také díky dobrovolnickému programu AXA Hearts in Action a na jeho konto už připsala částku v hodnotě 400 000 eur.

Kromě výzvy na sociálních sítích je zároveň možné finanční prostředky darovat přímo na některý z podpůrných programů jednotek intenzivní péče v České republice a na Slovensku. „Na internetových stránkách Fondu 101 zvolíte částku, kterou chcete přispět. Pak už jen vyplníte platební údaje a připojíte odkaz, který chcete věnovat lidem v první linii. Skupina AXA Česká republika a Slovensko vámi zvolenou finanční částku i v tomto případě zdvojnásobí až do celkové výše 20 tisíc eur,“ říká Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer, skupina AXA Česká republika a Slovensko.

Nejčastější otázky a odpovědi týkající se výzvy na pomoc jednotkám intenzivní péče jsou dostupné na www.axa.cz. Více informací o možnostech pomoci zároveň najdete i na internetových stránkách Fondu 101.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku