PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

AXA v ČR očekává milionové škody způsobené orkánem Sabine

key-west-florida-vichrice-vitr-zaplava


Likvidátoři skupiny očekávají stovky škod v řádech miliónů korun, které klientům skupiny způsobil v posledních hodinách silný vítr.

Mezi prvními nahlášenými škodami převládají nejen poškozené střechy, ale také rozbitá okna. Vzhledem k tomu, že bouře Sabine byla na řadě míst doprovázena vydatným deštěm, nejsou výjimkou ani zatopené sklepy.

Samostatnou kapitolou pak budou škody na automobilech, které poškodily polámané stromy či větve. Většinu těchto škod na vozidlech (z havarijního pojištění či připojištění k povinnému ručení) bude možné zlikvidovat pomocí online aplikace během 24 hodin.

S postupem poradí klientům operátoři AXA linky. Na internetových stránkách a sociálních sítích AXA jsou k dispozici informace, jak postupovat při hlášení škody.

Kalamitní škody bývají vždy hlášeny s několikadenním zpožděním, další upřesnění úhrnu škod lze očekávat ve středu 12. února. Do celkového součtu mohou ještě promluvit škody na rekreačních objektech. Řada z nich je totiž zazimována. Své může říci i další vývoj počasí, zejména déšť nebo očekáváné zesílení větru v následujících hodinách.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku