PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

BNP Paribas Cardif určí nebezpečí povodně v inovovaném řešení

povoden-zaplavy.jpg

Foto: pixabay.comEvropské zastoupení kanadsko-americké společnosti Intermap Technologies se sídlem v Praze dodá v roce 2023 své inovované řešení pro kvantifikaci nebezpečí povodně českému zastoupení společnosti BNP Paribas Cardif.

Inovace s sebou nese modernizaci SW, uživatelského rozhraní aplikace Aquarius RMA a RMA webových služeb včetně aplikačního programového vybavení. Intermap přichází též s novými analytickými funkcemi/nástroji, které reflektují potřeby trhu tak, jak je společnost vnímá během diskusí s klíčovými zástupci pojišťoven a zajišťoven. V neposlední řadě se jedná o novou generaci datových sad/podkladů, zejména kompletně nově namodelované mapy nebezpečí říční a přívalové povodně, podkladové mapy a adresní, parcelní a polygonové databáze, tedy datové sady, které jsou nedílnou součástí řešení a nad nimiž probíhá samotná kvantifikace rizik. Celá řada novinek se týká i nových způsobů využití řešení v systémech pojišťoven či zajišťoven. Tady stojí za zmínku optimalizace řešení pro použití na mobilních zařízeních a rozšíření o nasazení s využitím technickoprovozního modelu v cloudu.

„Spolupráce se společností Intermap nám umožňuje posunout se na další úroveň v oblasti digitalizace a řízení rizik,“ vysvětluje Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny a dodává, „Nově dostupné funkce Aquarius RMA a nejnovější povodňové mapy České republiky nám poskytnou technologické nástroje pro přesnější upisování a vývoj produktů povodňového pojištění na míru, což ocení zejména naši klienti, kteří se mohou spolehnout na to, že jejich pojistitel rozumí jejich pojištění proti povodňovým rizikům“.

„Český pojistný trh je našim referenčním trhem v Evropě. Působíme prakticky ve všech pojišťovnách, které jsou součástí nadnárodních pojistných skupin působících v širším regionu střední a východní Evropy a jsme rádi že i tak významná pojišťovna, jakou je BNP Paribas Cardif, se rozhodla pro přechod na inovované řešení. Naše pozice na českém trhu je výsledkem více než 20letého působení vysoce kvalifikovaného a odborného týmu, který problematikou vývoje grafických informačních systémů, analytických a datových komponent řešení pro kvantifikace rizika povodně a dalších rizik žije,“ sdělil Richard Šálek, obchodní ředitel společnosti Intermap Technologies pro střední a východní Evropu, a dále doplnil: „Naše řešení bylo podrobeno auditu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Závěrem tohoto auditu, který byl prezentován celému pojistnému trhu bylo, že způsob modelování povodňových rizik je koncepčně vhodný, modelovací systém poskytuje relevantní výsledky, systém je průběžně aktualizovaný, má potenciál pro další využívání i v budoucnu a systém vyhovuje rámcům řešení požadovaných pojistným trhem. Provedený audit nám současně poskytl několik významných doporučení, které jsme reflektovali v inovovaném řešení. Věříme, že jak pojišťovna BNP Paribas Cardif, tak i zejména její klienti budou benefitovat z těchto inovací.“