PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Cestovko od cestovky? Ne vždy se vyplatí

dovolena-more-ocean

Foto: pixabay.comCestovní kanceláře k zájezdům běžně nabízejí cestovní pojištění, ať zahrnuté v ceně nebo za příplatek. Tak i onak bývá dražší než pojištění sjednané u pojišťovny, nehledě na to, že pojištění v balíčku se zájezdem nemusí zohledňovat potřeby a preference konkrétního klienta.

Ve srovnání s dalšími položkami, ze kterých se zájezd skládá, je cena cestovního pojištění zprostředkovaného cestovní kanceláří zanedbatelná. Málokdo si je tedy porovnává s nabídkami všech pojišťoven, a cestovní kanceláře se na tyto produkty nebojí uplatňovat vysoké marže. Proto jak vyplývá z příkladu uvedeného níže, oproti cestovnímu pojištění sjednanému napřímo u pojišťovny může být cena i dvojnásobná.

Automaticky vzít zavděk cestovním pojištěním obsaženým v zájezdu ovšem skýtá i další úskalí. Předně může mít nižší limit než to, které by si klient sjednal napřímo u pojišťovny. Zvlášť pokud se člověk chystá do některé ze zemí, kde jsou ceny ošetření a lékařských zákroků na české poměry horentní, může být výhodnější sáhnout po cestovním pojištění s vysokým či dokonce neomezeným limitem.

„Každou smlouvu je třeba si dobře přečíst, a u cestovního pojištění sjednaného přes cestovní kancelář to platí dvojnásob. Je do něj zahrnuté také například ošetření zubů, a v jaké výši? Jaké limity jsou u pojištění zavazadel a jsou kryty zavazadla svěřené přepravci? Zájezd byl v akci ‚dítě zdarma‘ – ale vztahuje se na ně i pojištění? Jaká je spoluúčast u pojištění storna cesty a jaké jsou podmínky pro uplatnění storna cesty? A pokrývá také rizikové sporty? Sjednat si cestovko přímo u pojišťovny navíc umožňuje navolit si různá připojištění nejen s ohledem na typ dovolené ale i na požadovaný rozsah krytí, a díky možnosti jednoduše porovnat různé nabídky napříč trhem také hodně ušetřit,“ vysvětluje Ondřej Vacek, produktový specialista portálu Top-Pojištění.cz, které je obchodní značkou společnosti Ušetřeno s.r.o.

Kdo plánuje vyrazit na dovolenou víckrát do roka nebo třeba podniká pracovní cesty do ciziny, tomu se vyplatí sjednat si pojištění celoroční, které pochopitelně nebývá součástí zájezdů. Už od dvou či tří zahraničních cest vyjde levněji než opakovaná sjednání krátkodobého cestovního pojištění, a při každém vycestování pokryje až 90 dní pobytu najednou.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku