PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Cestovní pojištění Kooperativy nabízí i krytí nákladů souvisejících s onemocněním COVID

dovolena-more-ocean

Foto: pixabay.comNovinkou, kterou Kooperativa v cestovním pojištění nabízí, jsou pojištění COVID-19 a pojištění Karanténa. „Řídíme se semaforem MZV ČR a v zemích označených zelenou nebo oranžovou barvou hradíme onemocnění COVID-19 našim klientům nad rámec pojistných podmínek ze standardního pojištění léčebných výloh. Ale při cestách do rizikových zemí, tedy červeně a tmavě červeně označených, doporučujeme sjednat pojištění COVID-19 nebo pojištění Karanténa,“ vysvětluje nabídku nového připojištění Jana Konvalinová, vedoucí Odboru cestovního pojištění v Kooperativě.

Pojištění COVID-19 je vhodné pro klienty, kteří se chystají do rizikových zemí, tedy červenou a tmavě červenou barvou označených na „semaforu“ MZV ČR, a kde nehradíme případné onemocnění COVID-19 z pojištění léčebných výloh. Pojištění si klienti mohou sjednat ve variantě s územní platností pro Evropu, ale i pro celý svět. Toto pojištění se sjednává s limitem 2 miliony Kč a vztahuje se na krátkodobé pobyty v zahraničí, maximálně do 30 dní.

Pojištění Karanténa kryje nezbytné a přiměřené náklady na stravu, ubytování nebo náhradní dopravu do České republiky z důvodu, že byla pojištěnému nařízena karanténa související s onemocněním COVID-19. Tedy pro případy, kdy klienti nemohou odcestovat ze zahraničí zpět do ČR v domluveném termínu, Kooperativa uhradí 80 % vícenákladů, které klientům s nařízenou karanténou vzniknou. Klienti jen musí při uplatnění nároku na výplatu pojistného plnění doložit doklady o zaplacení. Tato rizika se nehradí z žádného jiného pojištění, proto doporučujeme pojištění karanténa sjednat do všech států světa bez ohledu na barevné označení jednotlivých států. Pojištění karantény se sjednává s limitem 30.000 Kč na osobu. I toto pojištění bude možné sjednat s územní platností pro Evropu nebo celý svět a vztahuje se na pobyty do maximální délky 30 dní.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku