PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

ČLK: Počet zdravotníků nakažených Covidem-19 roste. Pojistit si život je teď prakticky nutnost

nemocnice-operace


Počet zdravotníků nakažených koronavirem prudce roste. Podle statistik České lékařské komory se za poslední týden počet aktuálně nemocných lékařů zvýšil o 153, zdravotních sester o 273 a ostatních zdravotníků o 214. Celkem je tak nakažených už téměř 1 700 zdravotníků. Oproti minulému měsíci tak počet nakažených lékařů, sester či sanitářů stoupl stonásobně. Česká lékařská komora na situaci reaguje mimo jiné tak, že zdravotníkům doporučuje uzavřít životní pojištění na smrt s Covidem-19. To pro všechen zdravotnický personál právě pod záštitou ČLK připravilo online životní pojištění Mutumutu. Pojištění je zdarma a bez dalších podmínek.

“Nedávno zasáhla Českou lékařskou komoru zpráva o úmrtí prvního lékaře s Covidem-19. Přestože zdravotníci naštěstí zatím neumírají ve velkém jako tomu bylo v Itálii, v USA či v jiných státech, uvědomujeme si, že riziko je opravdu reálné a nejde jen o nějaké mediální fabulace. Mezi nakaženými přitom nejsou jen zdravotníci z nemocnic, ale také praktici a ambulantní lékaři. Zdravotníky musíme chránit v první řadě tím, že jim zajistíme dostatek ochranných pomůcek, a že zajistíme, aby pacienti ve zdravotnických zařízeních používali roušky. Musíme ale myslet také na jejich rodiny a na scénář, že situace se může ještě zhoršit a že se zdravotník vážně nakazí. Právě proto považujeme životní pojistku pro případ smrti s Covidem-19 od Mutumutu za výhodnou a v dané chvíli  téměř za nutnost,” říká tiskový mluvčí ČLK Michal Sojka.

2020-10-06-10_15_39-pojisteni-pro-zdravotniky-_-mutumutu

“Pojištění samozřejmě kryje i situaci, že k nákaze koronovirem nedojde přímo ve zdravotnickém zařízení. Zdravotníci jsou stejně jako kdokoli jiný vystaveni riziku nákazy kdekoli a kdykoli, nejen v práci. Cítíme ale potřebu chránit právě tuto ohroženou skupinu, protože právě oni jsou těmi, které může kdokoli z nás potřebovat,” vysvětluje šéf a zakladatel online životního pojištění Mutumutu Jindřich Lenz.

Pojištění je určeno nejen všem zdravotníkům, ale také pomocnému personálu nemocnic a zdravotnických zařízení. Jeho trvání je tři měsíce s dalším dvouměsíčním krytím, pokud by se pojištěný koronavirem nakazil těsně před koncem pojištění. Krytí je 1 milion korun v případě smrti s Covidem-19. Pojištění si zdravotníci mohou sjednat jednoduše online přes webovou stránku Mutumutu během několika minut.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku