PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

ČPP uvedla na trh Autopojištění Combi Plus 4. generace

audi-a6-prvni-seznameni- (2)


Česká podnikatelská pojišťovna (dále jen „ČPP“) si tradičně drží silnou pozici v pojištění vozidel, zejména pak v povinném ručení, kde je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění na českém trhu. Pro nadcházející motoristickou sezónu připravila pro své klienty několik významných inovací své produktové řady Autopojištění Combi Plus.

ČPP uvádí do prodeje již čtvrtou generaci Autopojištění Combi Plus pod zkratkou ACP IV. Z produktového hlediska je zásadní změnou navýšení limitů pojistného plnění u všech nabízených tří typů povinného ručení. SPOROPOV bude mít limity v případě majetkové i zdravotní újmy navýšeny na 45, nejprodávanější SPECIÁLPOV na 75 a stále častěji vyhledávaný SUPERPOV na 130 milionů korun. V rámci posledních dvou jmenovaných typů nabízí ČPP formou benefitů navíc pojištění vozíku do 750 kg zdarma, zvýhodněné sazby na vybraná doplňková pojištění a samozřejmě základní asistenční služby nebo úrazové pojištění řidiče zdarma.

K několika dalším změnám ČPP přistoupila v oblasti segmentačních kritérií, včetně kritéria bonus/malus. „Za nejzásadnější považuji naše rozhodnutí zohledňovat segmentační kritéria podle provozovatele vozidla, který je zapsán v technickém průkazu vozidla. Tedy i v případě bonusu/malusu vnímáme jako nejspravedlivější jej vázat na osobu provozovatele, který je vždy zřejmý a za provoz vozidla také přirozeně odpovídá,“ vysvětluje Miloš Velíšek, ředitel úseku pojištění vozidel. Navíc ČPP redukuje sledovanou dobu rozhodnou pro stanovení výše bonusu/malusu na 12 let. „Z našich statistik jasně vyplývá, že míru rizikovosti nejvýznamněji ovlivňují právě škody z poslední doby,“ uvádí Miloš Velíšek. „Těmito změnami chceme dosáhnout dalšího posunu ke spravedlivým sazbám a férovému přístupu k těm, kteří ze systému odčerpávají méně prostředků,“ doplňuje Velíšek.

„Dále rozšiřujeme vstupní parametry pojištění GAPu, kdy bude pojistitelné i zánovní vozidlo do tří let a samotný GAP nově nabízíme i na 4 roky,“ zmiňuje Miloš Velíšek. Novinkou v nabídce doplňkového pojištění je MiniGAP. Klient dostane 10 až 25 % z obvyklé ceny pojištěného vozidla v případě, že mu bude provozem jiného vozidla způsobena totální škoda. Produkt je určen pro majitele starších vozidel, pro které případná dopravní nehoda znamená tzv. „ekonomickou“ totální škodu. S novým pojištěním pak v případě totální škody kromě plnění z povinného ručení viníka obdrží navíc plnění z MiniGAPu. Kvalitu poskytovaných služeb zahrnuje i rozšíření stávajícího pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla o případy nahodilé poruchy vozidla.

Inovace zahrnuje také využití nové SW technologie, která otevírá pojišťovacím distributorům nové moderní možnosti při sjednávání pojištění nejen při práci s klienty, ale i při práci s daty. „Věříme, že změna ve způsobu komunikace a vyšší úroveň automatizace procesů přinese velkou časovou úsporu všem zúčastněným stranám,“ uvádí Velíšek. V roce 2019 získala ČPP tři zlaté v anketě Pojišťovna roku vyhlašované Asociací českých pojišťovacích makléřů. Popáté za sebou obhájila v této soutěži vítězství v kategorii Autopojištění.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku