PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

csob-pojistovna


Dne 17. dubna 2022 oslaví ČSOB Pojišťovna 30 let svého působení na českém trhu. Přesně před 30 lety totiž obdržela, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se tak jednou z prvních soukromých pojišťoven v tehdejším Československu. Začínala jako malá životní pojišťovna v Pardubicích a dnes je s tržním podílem 8,5 procenta 4. největší pojišťovnou v ČR a pečuje o 1,5 milionu klientů.

„Ušli jsme kus cesty. Fakt, že jsme na trhu tak dlouho je pro mě především signál, že klienti nám důvěřují a jsou s námi spokojení. To je velký závazek, kterému chceme dostát i v budoucnu,“ uvedl předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Jiří Střelický.

„Na svou minulost by firma neměla zapomínat, je její součástí, učí se z ní… I proto si toto výročí připomínáme. Chceme být ale především pojišťovnou pro budoucnost. Pojišťovnou využívající maximálně nové technologie, inovace… Poskytovat klientům komplexní pojistnou ochranu a služby odpovídající potřebám 21. století. Svou roli ve společnosti však vnímáme mnohem šířeji. I nadále budeme aktivní v oblasti sociální odpovědnosti, udržitelnosti a ekologie,“ doplnil Jiří Střelický.

V roce 1992 se tehdy ještě Pojišťovna IB zaměřovala zejména na životní pojištění. Jejím prvním produktem bylo KZP1 – kapitálové životní pojištění. ČSOB Pojišťovna, jak ji známe dnes, působí pod tímto názvem od 6. 1. 2003, kdy došlo k fúzi IPB Pojišťovny (dříve Pojišťovna IB) a ČSOB Pojišťovny (dříve Chmelařská pojišťovna).

Za třicet let vyrostla ve čtvrtou největší pojišťovnu na českém trhu a pečuje o 1,5 milionu klientů. V roce 2021 ČSOB Pojišťovna dosáhla předpisu ve výši téměř 14 mld. Kč, uzavřela přes půl milionu smluv a vyřídila přibližně 240 tisíc pojistných událostí. Její aktuální tržní podíl je 8,5 procent.

 


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku