PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Dagmar Hladíková posílila tým Maxima pojišťovny

logo-maxima-pojistovna


Pojišťovna Maxima přivítala ve svých řadách novou posilu. Ředitelkou obchodního úseku je od září 2021 zkušená manažerka Dagmar Hladíková, která chce navázat na dosavadní úspěchy společnosti a rozvíjet nové spolupráce s partnery. „Mé první dojmy jsou skvělé. Při rozvoji spolupráce a akvizici nových partnerů je klíčový kvalitní servis a silný profesionální tým, proto jsem ráda, že jsem obklopená kolegy, kteří odvádějí poctivou práci a já je v tom hodlám nadále podporovat. Společně se nám podaří dostat značku MAXIMA pojišťovny do povědomí budoucích klientů“.

Na své nové pozici Dagmar Hladíková uplatní dlouholeté zkušenosti z pojišťovnictví, v němž od roku 1999 pracovala na manažerských postech, včetně bohatých zkušeností z oblasti zahraničního obchodu, řízení, organizace a personální činnosti. Působila také jako ředitelka oddělení makléřských obchodů v pojišťovně Generali a rovněž je autorkou odborných publikací na téma celoživotního vzdělávání a zvyšování výkonnosti obchodních zástupců na finančním a pojistném trhu. „Pojišťovnictví spojuje všechny aspekty života, které mě naplňují. Je to především práce se zajímavými lidmi, ať už s kolegy, nebo s obchodními partnery, ale také obrovská energie a dynamika oboru. Ta se projevila i v covidové době, kdy jsme dokázali velmi pružně zareagovat a zdigitalizovat řadu procesů. Nezanedbatelnou součástí naší práce je také pomoc klientům v nenadálých situacích, které s sebou život bohužel přináší. A právě všechno dohromady pro mě dělá z pojišťovnictví velmi atraktivní odvětví,“ popisuje.

Ve svém předchozím působišti sázela vedle erudice hlavně na budování osobních vztahů. Vytvořila kolem sebe silný tým s vysoce profesionálním a empatickým přístupem ke klientům a touto cestou se jí dlouhodobě dařilo získávat důvěru externích obchodních partnerů, a tím dynamicky zvyšovat objem nově uzavřených pojistných smluv. Právě přímé a otevřené jednání patří společně se slušností, spolehlivostí a důvěrou k nejvyšším hodnotám v jejím profesním i osobním životě.

Získané zkušenosti a znalosti se snaží předávat dál. Od roku 2011 je lektorkou v rámci profesně vzdělávacích programů v Ústavu práva a právní vědy a na European Business School SE. Zde uplatňuje vlastní funkční kombinaci teorie a praxe. „Chci, aby studenti pochopili teoretickou část studia z pohledu člověka z oboru. Proto jsem ráda, že jim mohu dát na konkrétní otázky konkrétní praktickou odpověď,“ vysvětluje a současně dodává: „Je úžasné vidět, když na sobě chtějí dospělí lidé dál pracovat. Je to pro mě obrovský příval energie a jejich zpětná vazba mě posouvá dál. Inspirujeme se navzájem, což je opravdu velmi povznášející pocit.“

Výzvy a překonávání překážek jsou ostatně důležitou součástí jejího profesního, ale i osobního života. Ráda sbírá adrenalinové zážitky, neboť je považuje za nehmotné bohatství, o které ji nikdo nemůže připravit. Absolvovala například výstup na Kilimandžáro, cestovala do Peru, kde spala v amazonské džungli a velmi silným zážitkem pro ni bylo také poznávání Bhútánu či výprava se psím spřežením za Severní polární kruh. „Výzvy a mírně extrémní zážitky jsou pro mě způsob relaxace, ale také trénink odolnosti psychiky, týmového ducha a schopnosti stanovit pod tlakem správné pořadí hodnot. Aktuálně vnímám jako největší výzvu příležitost dokázat všem, že i po řadě let v oboru je možné učinit kariérní změnu. Věřím, že více než dvacet let praxe dokážu naplno využít pro Maxima pojišťovnu, být pro ni přínosem a přispět k jejímu dalšímu rozvoji a růstu,“ uzavírá Dagmar Hladíková.