PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

DEFEND INSURANCE uvádí pojištění spoluúčasti u půjčeného auta

nehoda-tazne_zarizeni

Foto: DEKRADEFEND INSURANCE GROUP („DIG“), lídr středoevropského trhu v oblasti doplňkového pojištění pro automobily, uvádí na český trh nový produkt – pojištění spoluúčasti u půjčeného vozidla DEFEND Car Hire XS. To chrání proti vysokým částkám za spoluúčast na náhradě škody, která je obvyklou součástí nájemní smlouvy vozu. Platí téměř po celém světě a je možné jej sjednat online kompletně v češtině a za zlomek ceny než v autopůjčovně.

Přestože půjčení auta v zahraničí je mezi Čechy stále oblíbenější, mnoho cestovatelů si neuvědomuje, že smlouvy na pronájem vozidel běžně zahrnují vysokou spoluúčast na škodě. V ceně půjčovného obvykle mají povinné a havarijní pojištění, to jim ale nenabízí kompletní ochranu. V případě, že by došlo k poškození či krádeži auta, museli by platit zmíněnou spoluúčast, která je často ve výši 10 % z celkové škody. Dle hodnoty vozu a míry poškození může jít i o částku atakující 100.000 Kč.

„V neznámých a často náročných podmínkách mohou vůz poškodit i zkušení řidiči. Pojištění spoluúčasti na škodě by proto mělo být povinnou výbavou každého, kdo si pronajímá vozidlo, ať už na dovolenou nebo pracovní cestu. V půjčovně ho zákazníkům obvykle nabídnou, bývá ale výrazně dražší. Navíc tato pojištění často nezahrnují části vozidla, u kterých je největší pravděpodobnost poškození. Díky DEFEND Car Hire XS se však nyní i čeští zákazníci mohou připravit na půjčení auta výhodněji ještě před cestou,“ vysvětluje Andrew Quirke, Managing Director DEFEND INSURANCE GROUP.

Pojištění DEFEND Car Hire XS poskytuje cestovatelům kompletní ochranu a bezpečí při půjčování vozidla. Lze ho sjednat během pár minut online na portálu defend-online.cz a je kompletně v češtině. Pojištění navíc kryje i ty nejrizikovější části auta jako jsou pneumatiky, čelní sklo, střecha či podvozek a je možné ho uplatnit v jakékoliv autopůjčovně téměř po celém světě. Výhodou je i nadstandardní limit pojistného plnění a možnost zvolit si jednorázovou či celoroční variantu. To vše za třetinovou cenu než je obvyklá v autopůjčovně.


Vyzkoušejte naše kalkulačky autopojištění! Spočítejte si:

Nejvýhodnější povinné ručení | Nejvýhodnější havarijní pojištění


„S DEFEND Car Hire XS zcela odpadá čtení pojistných podmínek v cizím jazyce a pod časovým tlakem. Klienti tak přesně vědí, co podepisují a pokud dojde k problému, budou opět vše řešit v mateřském jazyce a online. Mohou se spolehnout také na široké pokrytí rizik, která zahrnují poškození vozidla, krádež i chybné tankování a ztrátu či zabouchnutí klíčů od vozu. Potěšíme je i souhrnným limitem pojistného plnění, který může dosahovat až 175.000 Kč,“ říká Andrew Quirke.

DEFEND Car Hire XS je také možné přizpůsobit individuálním potřebám. Klienti, kteří cestují několikrát do roka, ať už za zážitky či kvůli práci, ocení celoroční variantu. Ten, kdo vyráží jen na pár dnů v roce, zase jednorázovou. Zvolit lze i územní pokrytí. V nabídce jsou opět dvě varianty – pro cesty po Evropě a rozsáhlejší pro cesty i mimo ni.

„Půjčení auta se může nepříjemně prodražit. S DEFEND Car Hire XS se ho ale cestovatelé nemusí bát v Česku ani v zahraničí. Pokud dojde k poškození vozu, spoluúčast uhradíme za ně a ušetří si tak spoustu starostí i peněz,“ uzavírá Andrew Quirke.