PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Direct pojišťovna bude od září posílat jen bílou zelenou kartu

zelena-karta


Jako jedna z prvních pojišťoven přejde Direct k posílání zelené karty na bílém podkladu. Lidé si ji tak budou moci sami vytisknout a mít ji uloženou v počítači, když ji třeba ztratí.

Zelená karta, kterou řidiči potřebují k prokázání toho, že mají povinné ručení, zbělá. Direct pojišťovna od 1. září bude klientům posílat tuto kartu jen na bílém podkladu. „Nově také bude jen jednostranná. Pro klienty je změna výhodnější v tom, že si kartu jednoduše vytisknou na černobílé tiskárně,“ říká mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje. I když ale karta zbělá, stále se bude podle zákona až do jeho změny označovat jako zelená.

Na e-mail i do schránky

Direct bude klientům nově posílat hned po sjednání dočasnou kartu na jeden měsíc do e-mailu. „Po zaplacení jim pak pošleme zelenou kartu s platností na jeden rok, pokud nepůjde o smlouvu na kratší dobu, poštou a opět i elektronicky. Klienti ji tak budou mít kdykoliv k dispozici, když tu původní třeba ztratí,“ dodává Maťašeje.

Zelené platí dál

Lidé ale nemusejí mít strach, že by museli jejich zelené karty měnit za bílé. Ty na zeleném podkladu totiž budou platit dál a až při prodloužení smlouvy jim pojišťovna pošle novou, která bude už bílá.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku