PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Direct pojišťovna hlásí rekordní růst. Meziročně o 550 milionů korun

direct_pojistovna-logo


Direct opět potvrzuje, že patří mezi nejrychleji rostoucí pojišťovny na trhu. Podle aktuálních dat vzrostl na konci září meziročně o 550 milionů korun.

Rekordní celkový růst a výrazný posun v pojištění podnikání. Direct pojišťovně se za posledních 12 měsíců výrazně dařilo. Předepsané hrubé pojistné, což je částka, kterou v tomto období klienti měli zaplatit za pojištění, na konci září meziročně vzrostlo o více než 550 milionů korun. Což je historicky nejvíc.

Pozitivní vývoj potvrzuje i aktuální statistika České asociace pojišťoven za první tři čtvrtletí letošního roku. „Data ukazují, že rosteme více než dvojnásobně oproti celému trhu. Je také vidět, že růst největších hráčů na trhu není tak výrazný a jde na úkor středních pojišťoven,“ říká mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Nejvýrazněji roste pojištění podnikání

Direct pojišťovna rostla ve všech typech pojištění. U povinného ručení o téměř 11 %, u havarijního pojištění o více než 25 % a u pojištění majetku a odpovědnosti o necelých 28 %. „Nejvýraznější růst je pak vidět u pojištění podnikání, kde rosteme přes 44 %. Je to dané i tím, že jsme se na něj letos hodně soustředili. Klientům už dlouho nabízíme možnost sjednat si i toto pojištění online. Nově jsme vše ještě více zjednodušili a nabízíme i vyšší limity, takže se u nás takto snadno pojistí malí i střední podnikatelé,“ vysvětluje Maťašeje.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku