PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Direct pojišťovna zvýšila hrubé pojistné na více než 2,5 miliardy korun

direct_pojistovna-logo


Direct pojišťovna loni opět patřila k nejrychleji rostoucím pojišťovnám na trhu. Více klientů, větší zisk i vyšší předepsané pojistné. Direct pojišťovna hlásí úspěšný loňský rok a řadí se opět mezi nejrychleji rostoucí pojišťovny na trhu. Předepsané hrubé pojistné, což je částka, kterou v daném roce klienti zaplatili za pojištění, meziročně vzrostlo na 2 583,6 milionu korun, tedy o 14 procent. Vyplývá to ze zveřejněné výroční zprávy. „I v roce 2021 jsme patřili mezi nejrychleji rostoucí neživotní pojišťovny na trhu,“ podotýká mluvčí Directu Nela Maťašeje.

Rekordní zisk

Kromě toho se Directu podařilo dosáhnout i historicky nejvyššího zisku. Pojišťovna vykázala zisk 101,6 milionu korun, tedy meziročně o 10 milionů víc. „Potvrzuje to, že jsme ekonomicky zdravá a soběstačná firma,“ dodává Maťašeje.

Kromě toho pojišťovně stabilně roste i počet klientů. Loni jich mělo smlouvu u Directu přes 400 000. „Všechny tyto ukazatele nám potvrzují, že jdeme správným směrem. Ale nezpomalujeme, spíše naopak. Stále se chceme posouvat dál. Věříme, že nám k tomu pomůže mimo jiné i naše appka, díky které mají klienti pojištění vždy po ruce,“ uzavírá mluvčí Directu