PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Direct v prvním pololetí vládne pojištění majetku

houston-texas-bytovy-dum

Foto: pixabay.comDirect pojišťovna v prvním pololetí potvrdila, že patří k nejrychleji rostoucím pojišťovnám. Nejvíc se jí dařilo v pojištění majetku, kde jasně vede před ostatními.

Direct pojišťovna hlásí úspěšný půl rok. Podle čerstvé statistiky České asociace pojišťoven totiž opět patří mezi nejrychleji rostoucí neživotní pojišťovny na trhu. Celkově meziročně rostla o 14,8 procenta. „Je to skvělé číslo hlavně v porovnání s celým trhem, který rostl jen o 5,3 procenta,“ upozornila mluvčí Directu Nela Maťašeje.

Vítězství v pojištění majetku

Directu se poslední dobou daří hlavně v pojištění majetku. Za první letošní pololetí meziročně vzrostl o 61,2 procenta, což je nejvíc ze všech. „Věříme, že růst bude pokračovat, třeba i proto, že jsme minulý týden představili nové, mnohem jednodušší pojištění majetku, které si zvládne udělat každý za pár minut. Zájem o majetkové pojištění v posledních měsících roste i v návaznosti na tornádo na jižní Moravě. Lidé si uvědomují, jak je důležité mít svůj domov dobře pojištěný,“ vysvětluje Maťašeje.

Přečtěte si také:  Cyklistická sezóna začala. Jak pokrýt rizika s ní spojená?

Táhne i autopojištění

Direct pojišťovně se ale daří i ve sjednávání povinného ručení a havarijním pojištění. I u těchto produktů patří mezi nejrychleji rostoucí pojišťovny. „U povinného ručení, jsme rostli o 13,2 procenta a u havarijního pojištění dokonce o 27 procent,“ dodává mluvčí.