PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Distributorem vakcín AstraZeneca bude Alliance Healthcare, informují zdravotní pojišťovnyV zadávacím řízení na distributora očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19 od společnosti AstraZeneca, byla zdravotními pojišťovnami vybrána společnost Alliance Healthcare s.r.o. Veřejnou zakázku zadávaly všechny zdravotní pojišťovny společně ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, které zajišťuje nákup vakcín.

„Jsem rád, že se nám společně, v krátkém čase, povedlo zajistit distributora pro další typ vakcíny, a to transparentně a za výhodných podmínek,“ uvedl k výběrovému řízení ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky Zdeněk Kabátek.

„Spolupráci, která probíhá mezi všemi zdravotními pojišťovnami v České republice při výběrových řízeních na distributory očkovacích látek proti nemoci COVID-19, považuji za příkladnou a vysoce kooperativní,“ dodal výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven České republiky Martin Balada.

Do výběrového řízení na distribuci očkovací látky proti onemocnění COVID-19 od společnosti AstraZeneca podalo nabídku celkem pět společností.

Konkrétně to byly

 • Be Bridge a.s.,
 • PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.
 • PHARMOS, a.s.
 • Avenier a.s
 • Alliance Healthcare s.r.o.

Jediným hodnotícím kritériem byla nejnižší nabídková cena za distribuci jednoho balení vakcín (1 logistická jednotka = 100 ks očkovacích dávek). Účastníci výběrového řízení museli splnit kvalifikační požadavky. Těmi byly mj. bezpečné nakládání s očkovacími látkami a zajištění jejich přepravy do jednotlivých očkovacích míst podle požadavků krajských koordinátorů očkování po celé České republice. Společnost Alliance Healthcare s.r.o. vyhověla všem podmínkám zadávacího řízení a současně nabídla i nejnižší cenu za distribuci jednoho balení vakcín, která je 201 Kč bez DPH.
Se společností Alliance Healthcare s.r.o. nyní bude uzavřena rámcová smlouva a stane se tak smluvním distributorem očkovacích vakcín společnosti AstraZeneca v České republice, a to pro všechny zdravotní pojišťovny. Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky zároveň zahájila přípravu výběrových řízení na zajištění distribuce dalších očkovacích látek proti onemocnění COVID-19.
Současně a s maximální mírou intenzity pokračují kroky k zajištění distribuce dalších vakcín (Johnson & Johnson, Novavax, CureVac), a to ve vazbě na jejich postupné schvalování Evropskou agenturou pro léčivé přípravky. Výběrová řízení jsou zdravotními pojišťovnami realizována s důrazem na maximální rychlost a zkrácení všech zákonných lhůt s cílem zajistit bezproblémovou distribuci všech vakcín.

Zdravotní pojišťovny vybraly jako distributora vakcín proti koronaviru Moderna společnost Avenier

Společnými zadavateli byly zdravotní pojišťovny:

 • 111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky
 • 201 – Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
 • 205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
 • 207 – Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
 • 209 – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • 211 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
 • 213 – RBP, zdravotní pojišťovna

Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku