PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Do představenstva Kooperativy nastupuje Eva Poláchová

kooperativa-logo


Od 1. 1. 2021 se mění složení představenstva pojišťovny Kooperativa, Eva Poláchová v něm nahradí Tomáše Vaníčka, který požádal o uvolnění z této pozice.

Eva Poláchová má více než 25 let zkušeností ve finanční oblasti, zejména v pojišťovnictví. Z toho 15 let na vedoucích pozicích. Dlouhodobě se věnuje zejména obchodu, ať už řízení přímého obchodu nebo externích partnerů, tak i oblasti podpory obchodu. V posledních dvou letech řídila implementaci směrnice IDD, a to nejen v Kooperativě, ale z pozice předsedkyně Sekce distribuce v České asociaci pojišťoven i v rámci celého českého trhu. Pro pojišťovny VIG ČR pak se svým týmem připravila nový CRM systém, který chytře využívá propojení obecných obchodních principů, zákonné regulace a moderních technologií. Obchodníci tak získali moderní a komplexní nástroj pro při zajištění odborné péče pro klienty, jehož motto je „místo dalších papírů, poradenství na míru“. V představenstvu Kooperativy bude zodpovědná za provozní podporu byznysu, včetně CRM, správu pojistných smluv a projektovou kancelář.

Ing. Eva Poláchová
Ing. Eva Poláchová

„Jsem velmi potěšen, že náš tým opět posílí žena. Eva Poláchová je samozřejmě skvěle odborně vybavena, ale navíc do našeho rozhodování přinese i další rozměr, ženský pohled. V Kooperativě se nám tento přístup dlouhodobě vyplácí, pevně věřím, že Eva úspěšně naváže na svou předchůdkyni v našem představenstvu, kterou byla JUDr. Hana Machačová. Tomáši Vaníčkovi bych touto cestou velmi rád poděkoval za jeho práci pro Kooperativu a popřál mu mnoho úspěchů v jeho dalším soukromém i pracovním životě,“ komentoval změnu Martin Diviš, předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Kooperativa.

Ing. Eva Poláchová je absolventkou VŠE Praha, oboru ekonomická statistika a v Kooperativě pracuje od roku 2015. Je vdaná, má dvě dcery a dva vnuky.