PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Dovolená v koronavirové sezóně. Pojištění uhradí léčbu covidu i storno letenek

fitness-332278_640


Začíná letní turistická sezóna a řada lidí se chystá na zaslouženou dovolenou v zahraničí. Ani při sebevětší opatrnosti přitom nelze vyloučit riziko nákazy onemocněním Covid-19. Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny proto myslí i na problémy spojené s koronavirem – ať už jde o léčbu, nebo třeba výdaje spojené s nutností zůstat v zahraničí déle. Jako novinku nabízí službu lékař na telefonu, díky které můžete zdravotní problémy na dálku zkonzultovat s lékařem asistenční služby.

ČSOB Pojišťovna kromě toho navyšuje pojistné plnění a rozšiřuje rozsah nabízených služeb. Pojištění léčebných výloh, které pokrývá zdravotní komplikace včetně koronaviru, má navíc nově limit až 100 milionů korun. Cestovní pojištění platí i mimo Evropu – a také při cestování po České republice. Využít je proto mohou i ti, kteří se letos do zahraničí nechystají.

Na dovolenou bezpečně

Na dovolené chce každý zažít to nejlepší – je ale dobré předem myslet i na komplikace. Proto ČSOB Pojišťovna poskytne plnění i těm, kteří se v zahraničí nakazí onemocněním Covid-19, a to dokonce i při cestách mimo Evropu. Jedinou výjimkou jsou země, kam zakazuje vycestovat Ministerstvo zahraničních věcí (MZV). Tyto země jsou obvykle označeny černou barvou na takzvaném cestovatelském semaforu, bližší podrobnosti si ale lidé mohou najít přímo na stránkách MZV.

„Naše cestovní pojištění pokrývá všechny situace spojené s onemocněním Covid-19 i epidemií obecně. Pokud někdo na dovolené onemocní, uhradíme mu nejen léčebné výdaje, ale i třeba náklady na prodloužení pobytu v zemi. To samé platí i pro ty, kteří se na dovolené ocitnou v karanténě kvůli kontaktu s pozitivní osobou,“ popisuje Ivana Nekvindová, produkt manažerka cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny.

„Chceme, aby lidé mohli dovolenou plánovat v klidu a beze strachu z toho, jak jim může koronavirus zkřížit plány. Proto jsme rizika spojená s epidemií koronaviru od července promítli i v naší nabídce pojištění stornopoplatků. Můžete se tak vyhnout placení nákladů za zrušení nebo přesunutí letenky kvůli kontaktu s pozitivní osobou,“ dodává Nekvindová.

Pomoc na telefonu

ČSOB Pojišťovna si kromě toho na letošní sezónu přichystala i další novinky. Jednou z nich je možnost zdravotní potíže konzultovat přímo s lékařem asistenční služby v českém jazyce. Doktor vám pak může například poradit, jaké léky použít nebo na koho se máte s daným problémem obrátit. Pojištění léčebných výloh, které pokrývá zdravotní komplikace v zahraničí, navíc ČSOB Pojišťovna nabízí nově s limitem až 100 milionů Kč.

„Služby našeho cestovního pojištění neustále rozšiřujeme, abychom klientům vyšli co nejvíce vstříc. Díky naší službě lékaře na telefonu si lidé zjednoduší domluvu s doktory v cizí řeči. U drobných zdravotních obtíží se díky tomu mohou dokonce úplně vyhnout návštěvě ordinace nebo nemocnice. A trávit dovolenou v nemocnici je přece to poslední, co by si kdo přál,“ vysvětluje Nekvindová.

Vyhledejte si dovolenou s Invia.cz:

U pojištění odpovědnosti nabízí ČSOB Pojišťovna nově limity plnění až 30 milionů Kč. Navíc z něj nyní uhradí i škodu na zapůjčeném vozidle nebo třeba lodi, a to až do výše spoluúčasti sjednané v havarijním pojištění. Automatickou součástí cestovního pojištění je při sjednání odpovědnosti navíc nově pojištění právní ochrany. Díky němu se pojišťovna postará například i o vyřešení sporů s poskytovateli služeb cestovního ruchu, třeba hotelů nebo leteckých přepravců.

„Díky našim službám si můžete dovolenou naplánovat a užít přesně podle svých přání a představ. Nemůžeme zařídit, aby se vám komplikace vyhnuly. Děláme ale všechno pro to, aby vám nezkazily odpočinek ani dobrou náladu. A ty jsou přece na dovolené to nejdůležitější,“ uzavírá Nekvindová.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku