PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

ERGO pojišťovna, a.s. mění ke 4. listopadu 2021 svého vlastníka

ergo-pojistovna-logo


ERGO pojišťovna, a.s., která na českém trhu působí již od roku 1994, dosud patřila k německé pojistné skupině ERGO. Ke dni 4. listopadu 2021 se stává německá společnost S.V. Holding AG (se sídlem Drážďany, An der Flutrinne 12) novým a jediným vlastníkem společnosti ERGO pojišťovna, a.s. Společnost se tak vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG stane další dceřinou společností skupiny S. V. Holding AG.

„Těšíme se na tuto novou spolupráci. Poslední měsíce jsme využili k intenzivní přípravě na integraci české společnosti do naší skupiny. Koupí ERGO pojišťovny jsme získali dobrý a zkušený tým, který disponuje rozsáhlými znalostmi trhu, který je pro nás nový,“ sdělil předseda představenstva SV Sachsen Gerhard Müller.

„Tato transakce se připravovala mnoho měsíců a podléhala přezkumu a souhlasu České národní banky. Završením transakce se ERGO pojišťovna stává novou dceřinou společností skupiny S. V. Holding AG. Mám radost, že se stáváme součástí této silné a stabilní finanční skupiny. Věřím, že z tohoto spojení budou profitovat naši klienti, obchodní partneři, ale i zaměstnanci,“ říká Jana Jenšová, předsedkyně představenstva ERGO pojišťovny. „Transakce je pro nás potvrzením, že se nám daří spolehlivě fungovat na českém trhu a naše plány na rozvoj do budoucnosti jsou shodné se záměry nového vlastníka,“ dodává.

Sparkassen-Versicherung Sachsen operuje na německém trhu téměř 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 mil. EUR předepsaného pojistného a její počet interních a externích zaměstnanců dosahuje cca 800 osob.

Česká ERGO pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 mil. EUR předepsaného pojistného a má cca 50 zaměstnanců. Společnost se dlouhodobě zaměřuje na specializované produkty jako pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.

Cílem je rozšířit produktovou nabídku v oblasti neživotního i životního pojištění a rozšířit distribuční síť především prostřednictvím Sparkassen v oblastech blízko hranice mezi Českou a Německou republikou. Propojením aktivit SV Holding a Sparkassen budeme moci přinést klientům i partnerům pokročilejší služby a možnosti.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku