PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Ergo pojišťovna mění svůj název na SV pojišťovna

sv-pojistovna-zmena-nazvu


Ergo pojišťovna se 28. října 2022 přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem společnosti se veřejně zviditelňuje změna vlastníka na německou finanční skupinu S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech, která byla dokončena v listopadu 2021. Pojišťovna však zůstává českou firmou se silným německým zázemím.

„Když jsme v listopadu 2021 změnili vlastníka na německý finanční koncern S.V. Holding AG, začala se pro naši společnost psát nová kapitola. S touto změnou spojená spolupráce s německými spořitelnami Sparkassen nám umožní nejen vzájemně rozšířit svou nabídku, ale také posílit distribuční síť a zapojení moderních technologií do našeho klientského servisu,“ říká Jana Jenšová, předsedkyně představenstva SV pojišťovny.

Česká společnost SV pojišťovna, a.s., spravuje portfolio přibližně 800 tisíc klientů a ročně vykazuje okolo 600 milionů Kč předepsaného pojistného. Společnost se dlouhodobě zaměřuje na specializované produkty, jako je pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové a životní pojištění. Produkty jsou nabízeny samostatnými obchodními zástupci a makléři, Vojenskou zdravotní pojišťovnou České republiky, obchody Planeo Elektro, dceřinou společností SV Pro-finance (dříve Ergo Pro) a dalšími významnými obchodními partnery.

K 28. říjnu 2022 se mění obchodní název společnosti, avšak veškeré smluvní obsahy a podmínky pro klienty a obchodní partnery zůstávají zcela beze změny.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku