PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

ERV Evropské vloni stoupl obrat o 6 %. Pojistila téměř 1 a čtvrt milionu klientů

business-163870_640


ERV Evropská pojišťovna, patřící do skupiny ERGO a Munich RE, má za sebou další úspěšný rok. Celkem pojistila 1 231 825 klientů. Meziročně dosáhla 6% růstu předepsaného pojistného na 712 milionů korun, což je nejvyšší obrat v její historii. Evropská rovněž potvrdila svoji vedoucí pozici na trhu cestovního pojištění, kterou úspěšně obhajuje již od roku 2014, aktuálně s podílem 23 %.

„Celý pojistný trh loni vzrostl o 5,7 % na 137 mld. Kč a byl tažen zejména neživotním pojištěním. Dle našeho odhadu rostl trh cestovního pojištění o 5–7 %. S naší pojišťovnou vycestovalo meziročně o 5 % více lidí,“ říká člen představenstva ERV Evropské pojišťovny Štěpán Landík. Počet škod pak vzrostl o 10 % a náklady na ně byly meziročně vyšší o 12 %.

ERV Evropská i v roce 2019 udržela svoji pozici jedničky na trhu s cestovním pojištěním, kde má přibližně čtvrtinový podíl. Pojišťovna je dlouhodobě velmi úspěšná v prodeji pojištění k zájezdům. A protože se vloni cestovním kancelářím velmi dařilo, dosáhla v této oblasti dobrých výsledků i ERV Evropská. Za své sedmadvacetileté působení si pojišťovna vybudovala silné postavení, díky kterému v současnosti spolupracuje s 8 z 10 největších cestovních kanceláří.

Pojišťovna dlouhodobě sází na kvalitu svých služeb. Mezi ty klíčové patří vlastní non-stop asistenční služba, která je klíčová pro řešení vzniklých potíží v zahraničí. „Klientům skupiny ERV je také k dispozici celosvětová síť asistenčních Euro-Center, řízená z Prahy, která každoročně vyřeší přes 160 tisíc případů po celém světě,“ říká Štěpán Landík. Pojišťovna také klade silný důraz na prověřování úrovně lékařské péče, aby mohla svým klientům vždy poskytnout to nejkvalitnější cestovní pojištění na trhu. Zástupci pojišťovny proto osobně pravidelně kontrolují zdravotnická zařízení v turisticky oblíbených destinacích. Kvalitě poskytované péče odpovídá i průměrná výše škody, která v loňském roce opět přesáhla 10 tisíc Kč.

Vzhledem k aktuální situaci ohledně koronaviru a onemocnění COVID-19 se akcionáři rozhodli podpořit finanční stabilitu ERV Evropské a celý zisk loňského roku ponechat ve společnosti.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku