PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Fotky vozidla při sjednání pojištění mohou klienti nově sami poslat z domova

foto-telefon-renault-megane-rs

Foto: Pavel SrpS ohledem na epidemiologickou situaci roste počet klientů, kteří sjednávají pojištění svého vozu z pohodlí domova. Tím pádem ale roste i počet vozidel, které chce pojišťovna při vstupu vozidla do pojištění fyzicky zkontrolovat. „Proto jsme nyní připravili novinku, která klientům umožní nafotit vozidlo v klidu doma, zatímco dříve byla nezbytná odborná prohlídka technikem společnosti Global Expert a tedy i „fyzický“ kontakt. Následovat bude i funkcionalita využitelná při likvidaci pojistné události,“ představuje novinky Aleš Zethner, ředitel Úseku pojištění motorových vozidel.

Povinnost vstupní prohlídky je součástí pojistné smlouvy při sjednání havarijního pojištění nebo některých připojištění k povinnému ručení. Výhody tzv. samofocení jsou zřejmé, klient nikam s autem nemusí, takže uspoří palivo i čas. Stačí mít chytré mobilní zařízení s fotoaparátem a připojením na internet, případně odkaz v SMS zprávě přeposlat někomu, kdo takové zařízení má a je ochoten pomoci. „Uvědomujeme si, že to každému nemusí vyhovovat, proto zároveň klientovi necháváme i možnost požádat o vstupní odbornou prohlídku vozidla technikem Global Expert,“ doplňuje Aleš Zethner.

Jak tzv. „samofocení“ probíhá?

Na klientovo telefonní číslo zašle Kooperativa SMS s odkazem, není nutné instalovat žádnou aplikaci. Tento odkaz si klient otevře v mobilním zařízení, následně jím pořídí a odešle fotografie požadovaných dokumentů a vozidla. Pro úspěšné odeslání fotografií potřebuje připojení k internetu.

Co a jak fotit?

Kooperativa požaduje fotografie vozidla z různých pohledů (čelní pohled, zadní pohled, zepředu zleva, zepředu zprava, zezadu zleva, zezadu zprava), detailů případného poškození vozidla, registrační značky a VIN, tachometru a velkého technického průkazu.

Vozidlo musí být čisté, suché, nezasněžené. Je potřeba fotit vozidlo na denním světle a bez blesku, kvůli odleskům. Všechny fotografie musí být pořízeny ve stejnou dobu, na jednom místě. Proto je potřeba zvolit vhodné místo, aby bylo vozidlo ze všech stran dobře viditelné.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku