PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Galerie Kooperativy v Karlíně zahájila výstavu Mistři českého malířství

Galerie_Kooperativy_v_Karline_zahajila_vystavu_Mistri_ceskeho_malirstvi_(2)

Foto: Kooperativa pojišťovnaV letošním roce oslavuje pojišťovna Kooperativa 30 let od svého založení. Součástí oslav je i výstava Mistři českého malířství – 30 let sbírky, která se otevřela v omezeném víkendovém provozu dne 5. června a bude pokračovat až do 30. prosince. Aktuální informace o režimu výstavy najdete na webových stránkách Galerie.

Výstava představuje v časové ose přes 130 mistrovských obrazů ze sbírky Kooperativy počínaje Národní kulturní památkou Podobiznou zamyšleného muže od Jana Kupeckého, ještě nevystavovaným Havránkovým Choltickým lesem u Pardubic nebo Mánesovým portrétem paní Kleblatové, obrazy Navrátila, Purkyněho, Pinkase, Slavíčka, Pruchy, Špály, Rabase, Toyen, Čapka, Filly, Baucha a mnoha dalších.

Umělecká sbírka Kooperativy vznikla krátce po založení pojišťovny s cílem sbírat a vystavovat díla českých umělců. Už od založení je systematicky a odborně budována a zhodnocována pod vedením uměleckých poradců. Díky této péči vznikla rozsáhlá a kvalitní sbírka českého umění. V současnosti zahrnuje 3 000 obrazů, kreseb, grafik, plastik i dalších uměleckých předmětů.

Galerie_Kooperativy_v_Karline_zahajila_vystavu_Mistri_ceskeho_malirstvi_(3)
Foto: Kooperativa pojišťovna

Galerie Kooperativy je největší soukromou galerií v Praze. Nachází se v karlínské centrále Pojišťovny Kooperativa, jejíž třetí patro bylo při výstavbě upraveno na veřejně přístupnou galerii. Galerie Kooperativy se stala přirozenou součástí nejen zaměstnanecké zóny, ale i veřejně přístupné části budovy s kavárnou určenou běžným návštěvníkům. Plynule se tak prolíná pracovní život s osobním a vzniká tím zajímavá symbióza, která vytváří nevšední atmosféru. Galerii každoročně navštíví několik tisíc návštěvníků.

Přejeme si, aby i Vás potěšilo setkání s umem našich mistrů, a znovuotevření naší galerie po pandemii bylo příjemným návratem ke kráse umění.

  • Kdy: 5. 6. – 30. 12. 2021, so a ne 10:00 – 18:00 hod.
  • Kde: Galerie Kooperativy, Pobřežní 665 / 21, Praha 8 Karlín, https://www.koop.cz/galerie

Galerie_Kooperativy_v_Karline_zahajila_vystavu_Mistri_ceskeho_malirstvi_(1)


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku