PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Generali Česká pojišťovna oznamuje zvýšení úrokových sazeb v životním pojištění

GeneraliCeskaPojistovna_logo


Generali Česká pojišťovna reaguje na aktuální makroekonomickou situaci, významné zvýšení úrokových sazeb v 2. pololetí 2021 a očekávanou úroveň tržních úroků v roce 2022 a výrazně zvyšuje vyhlašovanou úrokovou míru v životním pojištění ze současných 0,3 % p. a. až na 1,5 % p. a. Tímto typem úrokové sazby umožňuje pojišťovna zhodnocovat běžné či mimořádné pojistné, které je umístěno do kapitálové hodnoty investičního životního pojištění.

Na trhu existují dva základní druhy životního pojištění: rizikové životní pojištění a rezervotvorné životní pojištění (investiční životní pojištění). Rizikové životní pojištění poskytuje pojistnou ochranu v rozsahu sjednaných připojištění, v rámci investiční složky pak mají lidé možnost vytvářet si dlouhodobou rezervu, která po skončení pojištění pomůže např. zachovat si životní standard i po odchodu do penze. Investiční životní pojištění je tak vhodnou volbou pro ty, kteří se chtějí zajistit proti rizikům, jež je mohou v životě potkat, a zároveň si vytvořit určitou finanční rezervu.

„V prostředí inflačních tlaků a rostoucích úrokových sazeb, v jejichž důsledku rostou i výnosy krátkodobých aktiv, jsme přistoupili k významnému zvýšení vyhlašované úrokové míry. Prostřednictvím té umožňujeme klientům zhodnocovat investiční část jejich životního pojištění. V této investiční složce klienti akumulují volné finanční prostředky, a vytváří si tak do budoucna určitou finanční rezervu,“ popisuje David Vosika, člen představenstva Generali České pojišťovny a dodává: „Tuto rezervotvornou složku lze navíc průběžně posilovat i mimořádnými vklady, a naplno tak využít jejího výhodnějšího úročení.“

Investiční životní pojištění nabízí také daňové úlevy. Díky němu si lze snížit daňový základ, a to až o 24 000 Kč za rok. Týká se to částky, kterou klienti platí na pojištění smrti a také právě na investice v rámci životního pojištění. Dále může na tento typ životního pojištění přispívat i zaměstnavatel, a to až 50 000 Kč za rok, kdy ani klient, ani zaměstnavatel z této částky neodvádí sociální ani zdravotní pojištění.