PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Global Assistance poskytuje asistenční služby pro Renault ČR

test-2021-renault_arkana-e_tech_hybrid- (4)


Novým poskytovatelem asistenčních služeb společnosti Renault Česká republika, a.s. se stává od dnešního dne společnost Global Assistance a.s.

Situace, kdy náš zákazník musí vyřešit nehodu nebo poruchu svého vozidla je jedna z rozhodujících zkušeností, podle které se posuzuje kvalita péče značky o své zákazníky a je zřejmé, že zde není prostor pro improvizaci. Proto společnost Renault Česká republika, a.s. vypsala otevřené výběrové řízení a hledala silnou a profesionální společnost, které by mohla tak důležitou službu svěřit.

„Tu jsme nalezli ve společnosti Global Assistance a v minulých měsících jsme udělali maximum, abychom Global Assistance integrovali do svých systémů a připravili hladký start nové etapy v poskytování komplexních služeb našim klientům“, shrnul výsledek výběrového řízení Zdeněk Grunt, gerenerální ředitel společnosti Renault Česká republika a.s.

„Díky spolupráci s Global Assistance očekáváme, že o každého našeho zákazníka v nesnázích, ať už v důsledku neočekávané události, nehody či závady, bude u nás či v zahraničí postaráno s maximální péčí. Předpokládáme zkrácení doby dojezdu asistenčního vozidla na místo, maximalizaci zprovozněných vozidel bez nutnosti odtahu do servisu, komplexní servis v případě nehody a zajištění další mobility našeho zákazníka. Digitální služby jako například on-line sledování příjezdu asistenčního vozidla budou postupně integrovány do systémů výrobce včetně vozidla samotného“, specifikoval očekávání budoucí spolupráce Luděk Šára, Technical Services Manager EAST.


Vyzkoušejte naše kalkulačky autopojištění! Spočítejte si:

Nejvýhodnější povinné ručení | Nejvýhodnější havarijní pojištění


Global Assistance bude poskytovat své služby pro všechna vozidla uváděná na trh společností Renault ČR a.s., jde o značky Renault, Dacia i Alpine.

Společnost GLOBAL ASSISTANCE a.s. byla založena v roce 2004 a od roku 2014 je součástí mezinárodního koncernu Vienna Insurance Group. Od začátku své existence má zavedený systém řízení jakosti ISO 9001 se záměrem trvale zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb. V současnosti je GLOBAL ASSISTANCE poskytovatelem komplexních asistenčních služeb pro motoristy v rámci celé Evropy a zdravotní asistence v rámci celého světa. Kromě toho zajišťuje asistenční služby pro domácnosti, cyklisty, rodiny, seniory, ale i právní asistenci a mnohé další. Asistenční centrum je v provozu nonstop a odbaví téměř 240 000 zásahů za rok. Jejich partnerská síť v České republice čítá na 1 000 odtahových speciálů, z toho třetina jezdí přímo v barvách GLOBAL ASSISTANCE. Je také provozovatelem dopravní informační linky pro motoristy a poskytuje dopravní zpravodajství do několika českých rádií. Ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a Českou kanceláří pojistitelů se aktivně podílí na zajištění Nehodového centra pojišťoven a Linky pomoci řidičům. Společnost GLOBAL ASSISTANCE je aktivním členem České asociace asistenčních společností, Sdružení automobilového průmyslu a korespondentem mezinárodní skupiny IAG. Je registrována jako nestátní zdravotní zařízení, vlastní licenci pro přepravu pacientů neodkladné péče a působí jako samostatný likvidátor pojistných událostí. V rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje Dětskou dopravní nadaci, Nadační fond Kryštůfek a podílí se na činnosti platformy VIZE0.