PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Hranice se otevírají. Pandemie mění pravidla cestovního pojištění

sea-79606_640


Od 15. června se uvolňují pravidla pro cestování. Lidé tak mohou vycestovat do určitých zemí bez toho, aby se pak po návratu museli prokazovat negativním testem na Covid-19. Direct pojišťovna přichystala tipy, na co si dát před cestou pozor.

Zjistěte si informace o zemi, kam jedete

V současné složité situaci je potřeba si vždy zjistit všechny informace o zemi, kam plánujete vycestovat. „Informace o podmínkách ke vstupu do jednotlivých zemí najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky, které je pravidelně aktualizuje,“ radí mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje. Na webu se dozvíte, jestli je vůbec do země možné odcestovat, případně jaké podmínky musíte po příjezdu splnit. Někde se například musíte prokázat negativním testem na COVID-19, jinde vás může čekat povinná karanténa.

Zkontrolujte, jestli vám bude platit cestovní pojištění

Před odjezdem je také vhodné si sjednat cestovní pojištění. Opět si ale na stránkách ministerstva zjistěte všechny informace o zemi, kam jedete, a zemích, kterými po cestě projíždíte. „Cestovní pojištění totiž neplatí v zemích, o kterých Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že tam není povolené cestovat, a také v zemích, kam ministerstvo cestování nedoporučuje. V těchto zemích tedy cestujete na vlastní nebezpečí. Toto platí i v případech, kdy se do takovéto země přemístíte, až když jste v zahraničí. Tedy z jedné zahraniční země odcestujete do jiné,“ upozorňuje Maťašeje.

Pozor na koronavirus

Pokud se vydáte do zahraničí, musíte také počítat s tím, že vám cestovní pojištění nezaplatí případnou léčbu, pokud se nakazíte koronavirem. Pojišťovny totiž mají COVID-19 ve výlukách. „Jednáme s klienty na rovinu, proto je na tuto informaci na našich stránkách upozorňujeme předem. Před sjednáním každého informujeme, že se pojištění nevztahuje na události, které vzniknou kvůli epidemii nebo pandemii,“ podotýká Maťašeje.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku