PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jak doma ušetřit za energie, když cena plynu stoupá?

tablet

Foto: pxhere.comPokud se vám vždy protáčí panenky při zjištění, že cena plynu opět vzrostla, je na čase zapřemýšlet o chytrém hospodaření s energiemi. Stačí si osvojit několik šikovných rad. Nebudete se muset poté uchylovat k řešení, kdy byste v zimě škrtili topení a chodili doma ve dvou svetrech. Zamezte tepelným ztrátám a už nikdy neplaťte víc, než je třeba.

S moderním kotlem vás cena plynu nerozhodí

Chytrý kondenzační kotel je základem pro úsporné vytápění. Věděli jste, že dokáže snížit spotřebu plynu až o 20 %? Teplo totiž zužitkuje dokonale. Včetně toho, které uniká do komína. Kotel sám o sobě se ovšem o veškeré energetické úspory nepostará. Je zapotřebí také minimalizovat tepelné ztráty v místnostech. Nová okna, která kvalitně těsní, spolu se zateplením domu dokáží doslova zázraky. Počáteční investice se vám během pár let vrátí. Dbejte též na pravidelné odvzdušňování radiátorů a místnosti zbytečně v případě nepřítomnosti nepřetápějte.

Propočítejte si to

V současné době je na trhu nepřeberné množství dodavatelů, u nichž se cena plynu ročně liší i o několik tisíc korun. Jak najít toho nejvýhodnějšího? Využijte internetové srovnání plynu, kde se po zadání údajů z vašeho vyúčtování zobrazí přehled všech dodavatelů. Zjistíte tak, že u jiného dodavatele získáte nejen výhodnější vyúčtování, ale rovněž větší rozsah služeb a perfektní zákaznický servis.

Nezůstávejte jenom u plynu

Když už jsme u porovnávání energií, využijte rovněž srovnání elektřiny. V šikovné online kalkulačce si jednoduše spočítáte možnou úsporu. Pokud používáte elektřinu také k vytápění, ušetřené náklady se mohou pohybovat v řádech tisíců korun. Nezapomeňte též na pojištění domácnosti. Je vaše pojistka optimální? Srovnání pojištění pomocí online kalkulátoru vám ihned odhalí, zda je vaše stávající pojistka nakonfigurována efektivně.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku