PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jak doma ušetřit za energie, když cena plynu stoupá?

tablet

Foto: pxhere.comPokud se vám vždy protáčí panenky při zjištění, že cena plynu opět vzrostla, je na čase zapřemýšlet o chytrém hospodaření s energiemi. Stačí si osvojit několik šikovných rad. Nebudete se muset poté uchylovat k řešení, kdy byste v zimě škrtili topení a chodili doma ve dvou svetrech. Zamezte tepelným ztrátám a už nikdy neplaťte víc, než je třeba.

S moderním kotlem vás cena plynu nerozhodí

Chytrý kondenzační kotel je základem pro úsporné vytápění. Věděli jste, že dokáže snížit spotřebu plynu až o 20 %? Teplo totiž zužitkuje dokonale. Včetně toho, které uniká do komína. Kotel sám o sobě se ovšem o veškeré energetické úspory nepostará. Je zapotřebí také minimalizovat tepelné ztráty v místnostech. Nová okna, která kvalitně těsní, spolu se zateplením domu dokáží doslova zázraky. Počáteční investice se vám během pár let vrátí. Dbejte též na pravidelné odvzdušňování radiátorů a místnosti zbytečně v případě nepřítomnosti nepřetápějte.

Propočítejte si to

V současné době je na trhu nepřeberné množství dodavatelů, u nichž se cena plynu ročně liší i o několik tisíc korun. Jak najít toho nejvýhodnějšího? Využijte internetové srovnání plynu, kde se po zadání údajů z vašeho vyúčtování zobrazí přehled všech dodavatelů. Zjistíte tak, že u jiného dodavatele získáte nejen výhodnější vyúčtování, ale rovněž větší rozsah služeb a perfektní zákaznický servis.

Nezůstávejte jenom u plynu

Když už jsme u porovnávání energií, využijte rovněž srovnání elektřiny. V šikovné online kalkulačce si jednoduše spočítáte možnou úsporu. Pokud používáte elektřinu také k vytápění, ušetřené náklady se mohou pohybovat v řádech tisíců korun. Nezapomeňte též na pojištění domácnosti. Je vaše pojistka optimální? Srovnání pojištění pomocí online kalkulátoru vám ihned odhalí, zda je vaše stávající pojistka nakonfigurována efektivně.