PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jak funguje připojištění storna a připojištění náhrady dovolené při požáru v dovolenkovém letovisku

Northwest_Crown_Fire_Experiment-ohen_pozar

Foto: (Photograph used by permission of the USDA Forest Service.) - Bunk S: World on Fire. PLoS Biol 2/2/2004: e54. doi:10.1371/journal.pbio.0020054.g001, CC BY 2.5, LinkPřipojištění stornovacích poplatků si lze pořídit jak v individuální verzi (turista si kupuje cestovní služby sám), tak i v hromadné verzi (zájezd přes CK). Nejčastějšími překážkami pro vycestování je akutní úraz nebo onemocnění, ale také živelní katastrofická událost (v tuzemsku bezprostředně před odjezdem, dojde-li ke škodě na majetku klienta, anebo v cílové destinaci cesty). Což je právě tento případ – vztahuje se vždy na konkrétní lokalitu, nikoli celou zemi. Připojištění stornovacích poplatků se tak hodí ještě před odjezdem na dovolenou, kdy je zřejmé, že ji nepůjde uskutečnit v zamýšleném rozsahu a místě.

Připojištění storna se uzavírá k cestovnímu pojištění UNIQA. Zcela zásadní je ovšem okamžik sjednání připojištění storna. Klient ho musí uzavřít nejpozději do 24 hodin po zaplacení cestovních služeb, k jejichž pokrytí má připojištění sloužit, případně po první splátce/záloze na tento účel. Pokud dotyčný kupuje služby individuálně a postupně, měl by vždy uzavřít připojištění ihned při nákupu první služby s tím, že do pojistné částky již uvede i předpokládané náklady na další služby.

Připojištění storna cesty kryje vynaložené stornovací náklady na cestu až do výše 80 %. Tyto je třeba pojišťovně doložit.

Připojištění náhrady dovolené umožní klientovi s cestovním pojištěním UNIQA získat plnění za nečerpané služby v situaci, kdy už se nachází v cizině a na místě dojde právě například v důsledku živelní události ke škodám na majetku pojištěného. Je-li nutné dovolenou či cestu zkrátit a/nebo nelze-li dočerpat některé objednané a zaplacené cestovní služby, může dotyčný turista nárokovat tyto nevyčerpané výdaje z připojištění náhrady dovolené.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku