PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jak u VZP zažádat o příspěvek na pohyb pro děti?

deti-sport-americky-fotbal

Foto: pxhere.comPodpora zdravého vývoje dětí a prevence kardiovaskulárních onemocnění je pro VZP velmi důležitá, proto poskytuje každoročně svým klientům příspěvek na pohyb z fondu prevence. Využít ho můžete pro své děti na pravidelné pohybové a zároveň dlouhodobé sportovní aktivity. A aby zůstal nadále atraktivní, dochází každý rok k jeho mírným obměnám.

V letošním roce mohou děti starší 1 roku čerpat až 800 Kč na sportovní aktivity organizované mimo školu v kroužcích, spolcích a sportovních klubech. Sportů, na které lze benefit využít, je celá řada – např. aerobic, atletika, jóga, gymnastika, florbal, fotbal, volejbal, plavání, cyklistika atd. Pro děti od dvou let můžete tuto částku využít i na pravidelné pohybové aktivity organizované mateřskou, základní nebo střední školou.

Čeká-li vaše děti sportovní prohlídka u lékaře, nezapomeňte si říct o doklad o úhradě. Příspěvek je možné využít právě i na sportovní prohlídku absolvovanou a hrazenou u lékaře a dále také na uhrazené startovné či členský poplatek. Pojištěnci od 15 let ho také mohou použít na permanentky na pohybové aktivity. Uplatnit ho však nelze na on-line pohybové kurzy a jednorázové sportovní vstupy.

VZP nezapomíná ani na své nejmenší pojištěnce. Pro miminka do 1 roku můžete čerpat až 500 Kč na plavání kojenců a vaničkování organizované v kroužcích, spolcích, klubech apod.

Pro jednoleté dítě můžete zažádat v roce 2021 o příspěvek ve výši až 1 300 Kč. Tzn. do 1 roku věku vašeho dítěte můžete získat až 500 Kč např. na plavání kojenců a následně po 1. narozeninách můžete žádat až o 800 Kč na mimoškolní pohybové aktivity.

Nedostatek pohybu může výrazně přispívat ke vzniku zdravotních problémů včetně obezity a následným kardiovaskulárním či ortopedickým potížím. Žádost o příspěvek můžete uplatnit do konce listopadu tohoto roku. Požádat můžete, jak osobně na našich pobočkách, tak on-line z pohodlí domova, a to přímo prostřednictvím webového formuláře, který je přístupný z aplikace Moje VZP. Další způsoby podání a podrobné podmínky čerpání si přečtete na webu VZP v sekci Výhody a příspěvky.

Nezapomeňte také na sebe, VZP má totiž tento benefit i pro dospělé klienty. Můžete získat až 500 Kč na pravidelnou pohybovou a zároveň sportovní aktivitu. Navíc pojištěnci, kteří v letošním roce dosáhnou 65 let, mohou obdržet až 1 000 Kč. Více informací se dozvíte na našem webu ve výhodách pro dospělé. Pravidelné pohybové aktivity jsou v každém věku cestou k prevenci řady onemocnění včetně poruch duševního zdraví.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku