PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jak ušetřit na pojištění auta?

volkswagen-arteon-shooting-brake-20-tdi-147kw

Foto: Pavel SrpJako majitel osobního nebo užitkového motorového vozidla dobře vím, že pokud chci používat svůj vůz na veřejných komunikacích, neobejdu se bez povinného ručení. Jde o základní pojištění, které mě chrání před případnými náklady v momentě, kdy způsobím dopravní nehodu. Dále se vyplatí investovat také do dalších forem pojištění, namátkou třeba do havarijního pojištění auta. Jak se za pojistky dá ušetřit?

Konec výletům na kamenné pobočky pojišťoven, jde to i pohodlněji

V současnosti už se asi nejvíce vyplatí uzavírat povinné ručení, havarijní pojištění a další druhy pojistek přes internet. Dávno pryč jsou doby, kdy bylo nezbytně nutné zajít vždy na kamennou pobočku vybrané pojišťovny. Sjednání pojištění online je nejen pohodlnější, neboť vše kompletně provedu z domova, případně třeba z kanceláře, ale také cenově výhodnější. Online nabídky jsou mnohdy výrazně levnější. Díky internetu si navíc najdu poměrně lehce řešení přímo na míru.

Mnozí lidé se domnívají, že uzavření pojištění vozidla online není vhodné, protože nemají fyzicky veškeré podepsané dokumenty k dispozici. Všechno mi ale spolehlivá firma zašle obratem na email, a to třeba včetně online zelené karty, jejíž klasická podoba mi pak přijde do několika dnů poštou na mnou zvolenou adresu.

Pojištění je dobré zvážit

Trendem posledních let jsou „zvýhodněné“ nabídky pojištění vozidel při koupi nového auta. Dealeři zde spoléhají na to, že se jim nízká pořizovací cena vozidla vrátí díky provizím za pojištění. Povinné ručení se ale aktuálně dá změnit poměrně snadno a nemusím být vázaný dlouhodobou drahou smlouvou.

O tom, jak si pojistit auto, je vždy dobré si něco přečíst. Člověk se tak vyhne situacím, kdy zvolí naoko nejvýhodnější produkt, ovšem záhy zjistí, že v ceně chybí mnohé běžné služby, kupříkladu asistenční pomoc při dopravní nehodě. Nakonec pak může platit víc peněz, než původně očekával. Veškeré detaily smlouvy je tedy praktické si důkladně projít ještě před podpisem.

Kde najít pomoc s výběrem pojištění vozidla?

Při hledání nové pojistky určitě nezklamou služby, s nimiž přichází web https://kalkulackapojisteni.com. Mám možnost si zde provést srovnání nabídek povinného ručení, havarijního pojištění atd. Zvolenou pojistku si zde poté ihned kompletně zařídím online.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku