PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

K čemu slouží aplikace Moje VZP a je bezplatná?

vzp-logo


Aplikaci Moje VZP mohou využívat všichni naši pojištěnci, kteří s námi chtějí komunikovat elektronicky. Registrací do aplikace Moje VZP získáte mnoho nesporných výhod – ušetří vám čas, vyřídíte díky ní vše potřebné, aniž byste museli chodit na pobočku, a dá se říci, že všechny informace máte „hned po ruce“. Její používání je navíc zcela zdarma.

Aplikace Moje VZP umožňuje klientovi snadný a bezpečný přístup k maximu informací, které má zdravotní pojišťovna o průběhu jeho pojištění a o čerpání zdravotních služeb k dispozici. Všechna data v rámci aplikace Moje VZP jsou samozřejmě plně zabezpečena a dostane se do nich jen ten, kdo je k tomu oprávněn.

Záležitostí, které můžete díky aplikaci Moje VZP vyřešit, je celá řada. Velkou předností aplikace je, že v ní uvidíte průběžně aktualizovaný stav i historii svého pojištění a plateb pojistného. Ověříte si, zda nedlužíte na zdravotním pojištění, a kdyby ve vaší evidenci bylo období, v němž není pojišťovně znám plátce pojistného, dozvíte se i to, jak dál postupovat. Tedy jak (čím) doložit dobu studia nebo zaměstnání u konkrétního zaměstnavatele apod. Pokud jste plátcem pojistného (OSVČ, OBZP), můžete kontrolovat svá vyúčtování a získat tak informace o případných nedoplatcích na pojistném či penále.

Mnohé případné nesrovnalosti v průběhu pojištění je možné řešit přímo v rámci prostředí Moje VZP, tedy bez nutnosti kontaktovat call centrum nebo klientské pracoviště. Snažili jsme se zobrazit data co nejsrozumitelněji tak, aby z nich bylo jasně znát, jaký problém nastal a jak jej případně řešit.

V aplikaci snadno zjistíte, kdy a kde jste čerpali zdravotní péči, a to až 10 let zpátky. Průběžně budete vědět, jakou zdravotní péči na vaše rodné číslo pojišťovně vykázali lékaři a kolik za tuto péči VZP uhradila. Uvidíte také aktuální výši vašich doplatků za léky. V neposlední řadě můžete on-line zažádat o nový průkaz pojištěnce v případě jeho ztráty či požádat o příspěvek z fondu prevence.

Registrovat se do aplikace Moje VZP můžete nejen elektronicky vyplněním webového formuláře, prostředkem NIA, ale i osobně na kterékoli naší pobočce. Registrace prostřednictvím webového formuláře probíhá v několika krocích, ale není to nic složitého. Potřebujete pouze číslo vašeho průkazu zdravotního pojištění, e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. Kontaktní údaje postupně ověříte a také potvrdíte souhlas se zněním Smlouvy a Podmínek užití. Po odeslání formuláře bude možné se přihlásit do vašeho účtu, informace v něm budou ovšem anonymizovány, a to zejména z důvodu ochrany osobních údajů. Účet bude nutné ještě aktivovat. Poštou proto dostanete do vlastních rukou aktivační klíč, který po přihlášení do aplikace Moje VZP zadáte do příslušného políčka. A tím bude váš osobní účet aktivován. Pokud máte NIA prostředky, stačí na registrační stránce kliknout na políčko „přihlásit se pomocí NIA“ a registrace i s aktivací proběhne v několika krocích plně on-line během pár minut.

V aplikaci Moje VZP je možné si pod svůj účet přidat i celou svoji rodinu včetně dětí, a poté z jednoho účtu kontrolovat údaje všech jejích členů. Nově byla spuštěna funkcionalita možnosti registrace dětí a opatrovaných osob plně on-line způsobem. Tzn., že již není nutné kvůli dokončení registrace chodit na pobočku nebo čekat na dopis s aktivačním klíčem. Při registraci další osoby se přímo v aplikaci přiloží dokument, který ji opravňuje k zastupování. Tato funkcionalita přispěje k jednoduššímu a rychlejšímu vyřizování žádostí klientů.

Služby aplikace neustále rozšiřujeme, tak aby jednotlivé funkcionality našim klientům zpříjemňovaly a usnadňovaly jak přístup k informacím, tak vyřízení jejich záležitostí.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku