PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Klienti VZP budou mít možnost zapojit se do oddlužení v rámci milostivého léta

vzp-logo


VZP ČR dnes obdržela stanovisko Ministerstva spravedlnosti ČR, které podporuje postup v souladu se záměry zákon č.286/2021Sb. zprostředkující akt tzv. Milostivého léta.

„Jsem velmi rád, že se tyto otázky podařilo vyřešit ve prospěch našich klientů, že se podařilo najít řešení pro 230 tisíc našich klientů, kteří řeší své dluhy na zdravotním pojištění. VZP na základě dnes obdrženého stanoviska ministerstva spravedlnosti osloví v příštím týdnu smluvní exekutory s jasnou informací, že pro účely Milostivého léta je penále na pojistném příslušenstvím, které tedy nebude vymáháno jako součást jistiny a dluh z titulu penále bude prominut,“ říká ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

VZP očekává, že tímto krokem bude naplněn záměr zákonodárců a že bude odstraněna nejistota jejích klientů, kteří dnes vyčkávají, zda budou moci uplatit tuto dluhovou amnestii i na své dluhy vůči zdravotním pojišťovnám.

Klienti VZP ČR by tak nyní v případě že chtějí dosáhnout zastavení exekucí na dluhy na zdravotním pojištění, měli postupovat stejně jako u všech ostatních exekucí, v rámci aktu Milostivého léta.