PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Kombinace povinného ručení a vhodného připojištění

nehoda-pojistna-udalost


O důležitosti povinného ručení se asi nemá cenu zdlouhavě rozepisovat. Jde o povinnou službu, kterou je třeba využívat v kombinaci s libovolným vozidlem, jež vyráží na silniční komunikace. Ne každý majitel, potažmo řidič dopravního prostředku se spokojí se základní nabídkou povinného ručení. Mnozí chtějí od takové služby více.

O co lze obohatit povinné ručení?

Základní povinné ručení pokrývá škody na majetku a životech, který poškodíte svým vlastním vozidlem třetím osobám. To znamená, že se domůžete jistého finančního plnění v řádu milionů korun. K tomuto základu si však můžete zvolit i další připojištění. A ty mohou přijít vhod.

Typickým příkladem je pojištění skel nebo pojištění asistenčních služeb. Jde o ty rozšířené sahající nad rámech služeb základních. Ať už je to odtažení poškozeného vozu, zajištění ubytování, poskytnutí náhradního vozu a mnohé další věci.

Mezi oblíbená připojištění se řadí i úrazové pojištění, pojištění živelných pohrom, pojištění přímé likvidace, pojištění zavazadel nebo pojištění pro případ střetu se zvěří. Kromě obvyklých typů připojištění zmíníme i méně vyhledávaná, avšak dostupná.

  • Pojištění pracovní neschopnosti

  • Pojištění autosedaček

  • Pojištění pokut

  • Pojištění poruchy autodílů

  • Pojištění odpovědnosti občanů

Komplexní pojištění v různých variantách

Pokud nahlédnete do produktových nabídek jednotlivých pojišťoven, můžete si povšimnout, že mnohé z nich připravují pro své klienty balíčky obsahující odlišné služby. Jde o produktové řady povinného ručení s rozdílnou velikostí finančního krytí a přidružených služeb. Všechna připojištění stejně, jako samotné povinné ručení můžete získat online díky srovnávačům (např. www.okfin.cz), skrze něž lze rovnou uzavřít pojistnou smlouvu. Proto si nechte vytvořit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla šité doslova na míru.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku