PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Kooperativa koupila France Car a Hyundai Hradec KrálovéProstřednictvím dceřiné společnosti Global Repair Centres převzala Kooperativa spolu s ČPP dne 1. 4. 2023 společnosti France Car a Hyundai Hradec. Všechny uvedené společnosti jsou v ČR součástí skupiny Vienna Insurance Group. Dealer vozů Renault, Dacia a Hyundai, který provozuje autosalony v Hradci Králové a Pardubicích – Dražkovicích, je po Autonově Brno druhým dealerstvím, které takto Kooperativa spolu s ČPP začlenily do svého portfolia.

Obě pojišťovny vnímají vlastnictví sítě servisů a dealerů automobilů a motocyklů jako zajímavou příležitost pro zvýšení zákaznické zkušenosti. „Vlastní síť nám umožňuje být přímou součástí dynamicky se měnícího automotive prostředí a pracovat tak na inovacích jak v oblasti produktu, tak samotného procesu likvidace. Chceme díky tomu jako největší skupina na trhu pojištění zlepšovat a rozšiřovat řešení potřeb spojených s mobilitou. Jsem rád, že v případě France Car a Hyundai Hradec přebíráme především špičkový tým, který nám pomůže nejen dále rozvíjet služby pro stávající zákazníky v regionu, ale i pro zákazníky Kooperativy v širším měřítku. Stabilita a spokojenost jsou klíčové hodnoty jak pro naše zákazníky, tak pro naše zaměstnance,“ představuje důvody rozšíření portfolia firem Martin Laur, člen představenstva pojišťovna Kooperativa.

Dlouhodobý a koncepční přístup Kooperativy potvrzuje Martin Laur i dále: „Rádi bychom se podíleli i na výchově nových servisních pracovníků, a tím i zlepšení úrovně autoopravárenství v ČR, jak se tomu ve spolupráci s místními školami věnujeme již v Autonově.“ Kromě investic do autoopravárenství se Kooperativa zaměřuje i na bezpečnost na silnicích a prevenci v rámci platformy Vize 0 nebo kurzů bezpečné jízdy na Driving Campu v Sosnové.

Společnost France Car vznikla a zahájila svoji činnost v prosinci roku 2001. Později se rozrostla o Hyundai Hradec Králové. Nabízí ucelenou řadu osobních a užitkových vozů, široký výběr z originálního příslušenství a náhradních dílů, dále zajišťuje veškeré servisní práce včetně lakování vozidel. Ve svých provozovnách v Hradci Králové a Pardubicích-Dražkovicích prodává a servisuje vozy značek Renault, Dacia a Hyundai, zaměstnává téměř stovku lidí a ročně prodá v průměru 1200 nových a ojetých vozů. V případě personálu sází Kooperativa na kontinuitu a kromě převzetí vedení firmy počítá se zachováním všech pracovních míst a dalším rozvojem.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku