PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Kooperativa na podzim zvýhodnila pojištění trvalých následků úrazu. V případě vážných trvalých následků úrazu 500 tisíc navíc

nemocnice-operace


Více než polovina obyvatel ČR (54 %) zná alespoň jednu osobu s trvalými následky úrazu. Zároveň nejvíce lidí napříč všemi věkovými kategoriemi uvedlo, že nejpravděpodobnějším způsobem řešení finanční zátěže po úrazu je pro ně životní pojištění (48 %). Údaje vyplývají z průzkumu společnosti IPSOS na vzorku 1050 respondentů, který si v září 2021 nechala Kooperativa zpracovat.

„Problematika trvalých následků i možnosti finančně se chránit pojištěním proti těmto rizikům je veřejnosti poměrně známa. Přesto je třeba toto téma neustále komunikovat, protože z výzkumu zároveň vyplývá, že přes 40 procent lidí by se spolehlo na vlastní úspory. A to zejména u vážných trvalých následků situaci zpravidla neřeší,“ uvedl ředitel Úseku pojištění osob Petr Procházka. Z výzkumu také vyplývá, že 89 % lidí ví o možnosti pojištění proti trvalým následkům úrazu v rámci životního pojištění a 42 % obyvatel by tuto možnost určitě zvážila.

V roce 2020 si například v důsledku úrazu fatálně poranilo páteř a míchu 156 lidí, následkem čehož stráví zbytek života na invalidním vozíku. I přes preventivní a vzdělávací akce, které Kooperativa také podporuje, toto číslo narůstá. Poranění páteře nejčastěji vzniká po pádu z výšky (51 % případů), při autonehodě (34 %), po skoku do vody (6 %) a při sportování (4 %).

„Těžká poškození, kde je hodnocení trvalých následků 50% a více nejsou vzácností a jejich počet stoupá. Vzhledem k rychlému tempu života dochází i k větší energii úrazů a zhoršení následků úrazů. A stále častěji je to také bohužel u mladších jedinců, které trvalé následky vyřazují z aktivního života v době kdy jsou na startu pracovního a osobního života,“ potvrzuje smutné statistiky MUDr. Bronislav Sedláček, primář chirurgického oddělení a soudní znalec v oboru traumatologie.

„Každoročně řešíme okolo 9 tisíc dalších úrazů, po kterých klientům zůstanou trvalé následky. Většinou ne tak fatální, jako při poranění míchy, ale i tak mohou významně ovlivnit kvalitu jejich dalšího života a samozřejmě přinášejí zvýšené náklady na úpravu bydlení nebo vozidla pro přepravu. Proto jsme se pro letošní podzim opět rozhodli zvýhodnit nabídku pojištění, a to pro případ skutečně vážných trvalých následků úrazu,“ upozorňuje na podzimní zvýhodnění životního pojištění P. Procházka.

Jednorázové zvýhodnění 500 tisíc Kč za trvalé následky úrazu, kdy dosáhne celkové hodnocení trvalých následků úrazu minimálně 50 %, získají klienti, kteří si v období od 1. 10. do 31. 12. 2021 sjednají novou smlouvu s připojištěním trvalých následků úrazu nebo dodatek ke stávající pojistné smlouvě s pojistnou částkou na toto riziko ve výši minimálně 500 tisíc Kč. A to pro produkty FLEXI i NA PŘÁNÍ. Zvýhodnění pak Kooperativa garantuje po celou dobu pojištění a platí pro smlouvy sjednané pro dospělé osoby i děti.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku