PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Kooperativa připravila pro obchodníky elektronický podpis pro dotykové displeje

tablet

Foto: pxhere.comOd 9. září spouští pojišťovna Kooperativa v Konsolidovaném nástroji získatele (KNZ) novinku v rámci vlastnoručního digitální podpisu. Hlavní výhodou nové aplikace je to, že smlouvu nyní klient jednoduše podepíše na všech moderních elektronických zařízeních, jako jsou tablety, chytré mobilní telefony, notebooky s dotykovou obrazovkou nebo signpady. Nejde o náhradu vlastního digitálního podpisu pomocí signpadu, ale o alternativu pro ty, kteří signpad dosud nepoužívali.

Nová aplikace je určena pro všechny tablety a smartphony s dotykovým displejem a novějším operačním systémem iOS, Android i Windows. A také pro všechny Windows notebooky s dotykovým displejem. Je možné podepsat se čímkoli, co funguje s dotykovou vrstvou daného zařízení – pero (stylus) nebo i prst.

Proces podepisování, například při sjednání smlouvy, včetně následné distribuce a archivace zatím zůstává stejný, jen se výrazně zjednoduší vlastní podepsání. Zároveň je to další krok na cestě k bezpapírové pojišťovně.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku