PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Kooperativa prohlédla první škody a klientům vyplatila pojistné plnění

kroupy


Po celé dnešní dopoledne klienti hlásí škody v podstatě z celé republiky. K dnešní 15té hodině již Kooperativa eviduje 1715 škod za více než 294 milionů Kč. Nejvíce škod způsobilo krupobití, vichřice a lokální záplavy. Prvních 11 škod jsme pak již ukončili a klientům jsme vyplatili 91 tisíc Kč.

Na okolí Hodonína a Břeclavi, tedy oblasti postižené tornádem, pak připadá prozatím 62 škod za 97 milionů Kč. Regionální technici již v této lokalitě prohlédli několik škod, postupně obvolávají klienty a domlouvají si termíny schůzek i o víkendu. Klientům nabízíme i výplatu zálohy na pojistné plnění, kterou můžeme vyplatit obratem na účet klienta, a to až do výše 50 % z odhadnuté škody. Klienti takto mohou v řádu dnů získat první prostředky na opravu jejich majetku.

Pro co nejrychlejší vyřízení škod doporučujeme následující postup:

  • Odklízení je možné začít i bez prohlídky technikem pojišťovny.
  • Nahlaste škodní událost na telefonní linku 957 105 105 nebo na www.koop.cz.
  • Je-li to možné, poškození vyfoťte na mobilní telefon.

Podrobnější informace najdou klienti i na intranetu pojišťovny Kooperativa: zde.

Nad rámec pojištění organizujeme i další pomoc. Ve spolupráci s ředitelem Agentury jižní Morava poskytne Nadace Kooperativy pomoc v podobě finančních darů nejpostiženějším obcím.

Založili jsme přes portál Darujme.cz speciální veřejnou sbírku, kam mohou zaměstnanci Kooperativy a dceřiných společností přispívat. A řešíme i možnosti ubytování pro ty, kteří ze dne na den přišli o střechu nad hlavou. V následujících dnech budeme zjišťovat i možnosti dobrovolnické pomoci.