PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Lucie Bílá tváří pojištění závažných onemocnění Fénix od Pojišťovny VZP

Lucie_Bila

Foto: David Sedlecký - CC BY-SA 4.0, LinkZpěvačka Lucie Bílá je od května 2021 tváří produktu Pojišťovny VZP (PVZP) – pojištění závažných onemocnění Fénix. Toto pojištění se vztahuje na onkologická onemocnění a s připojištěním také na celou řadu dalších závažných nemocí (akutní infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza a další). Pojištění závažných onemocnění Fénix prošlo inovací a v roce 2021 ho PVZP dokáže poskytovat levněji než v předchozích letech.

„Jsme rádi, že Lucie Bílá souhlasila s tím, aby se stala tváří kampaně „Co kdyby to nevyšlo se zdravím?“, která upozorňuje nejen na samotný produkt, ale také na nezbytnost být připraven postarat se o sebe a o svou rodinu, když mě postihne vážná nemoc. Věříme, že s Lucií jakožto tváří kampaně máme šanci toto sdělení komunikovat k mnohem širšímu publiku,” komentuje zapojení Bílé místopředsedkyně představenstva PVZP Halina Trsková.

Neživotní pojištění Fénix je na českém trhu už řadu let a i nadále si udržuje status unikátního produktu, který pomáhá řešit finanční situaci závažně nemocných pacientů. Fénix podává pomocnou ruku především v těch případech, kdy pojištěný kvůli nemoci například přijde o zaměstnání nebo ho nemůže vykonávat. Pacient se věnuje neodkladné léčbě, ale zároveň je povinen platit účty. Fénix dokáže tyto situace řešit a klientům ulehčit dobu léčby zejména jednorázovou výplatou pojistné částky bezprostředně po stanovení diagnózy, a to až do maximální výše 2,5 milionu korun. Jen pojištěný rozhodne, jak s penězi naloží. Může je použít jako splátku úvěru nebo hypotéky, úhradu účtů spojených s bydlením nebo jako pomoc s financováním léčby, která není hrazena ze zdravotního pojištění (například podstoupení léčby v zahraničí).

Pojištění dítěte na závažná onemocnění zdarma

Pro sjednání pojištění není třeba potvrzení o příjmech ani vstupní lékařská prohlídka. Pojištění chrání blízké pojištěného nejen zprostředkovaně prostřednictvím okamžité výplaty finančních prostředků, ale rovněž přímo – pojištěný nově může ke své pojistce pojistit zdarma svoje dítě na pojistnou částku 200 tisíc korun.

U pojištění Fénix si pojištěný podle svých možností stanovuje, v jakých intervalech a v jaké výši je schopen pojištění hradit. Na výběr jsou měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo roční splátky. Výše pojistné částky je volitelná, a to do 500 tisíc korun, 1 milionu korun nebo 2,5 milionu korun. Nevztahuje se pouze na onkologická onemocnění, ale lze si ve stejných limitech připojistit i další závažná onemocnění, jako jsou Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza, akutní infarkt myokardu, transplantace, slepota a hluchota či cévní mozková příhoda (kompletní rozsah připojištění na www.pojistenifenix.cz). U onkologických onemocnění si klient může vybrat mezi základní variantou Classic, ve které jsou zahrnuta onemocnění zhoubnými nádory, nebo variantou Premium, jež pokrývá širší spektrum nádorových onemocnění. Připojištění závažných onemocnění je možné jak u varianty Classic, tak u varianty Premium.

Pojištění Fénix je možné sjednat na jakékoliv pobočce Pojišťovny VZP nebo VZP ČR, u externích zprostředkovatelů nebo lze zadat svoje údaje na www.pojistenifenix.cz a žadatel bude kontaktován odborníkem, který se věnuje speciálně produktu Fénix.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku