PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Milionová fotka? Nepodceňte pojištění dronů, varuje Allianz

dron-pexels_com

Foto: pexels.comLéto je v plném proudu a turisté využívají volných dnů pro své dovolené v zahraničí. Pokud klienti Allianz vycestují v souladu s doporučením Ministerstva zahraničních věcí, tedy do zelených či oranžových zón, mohou zůstat v klidu. Pojišťovna jim hradí všechny náklady spojené s koronavirem jako u jiných onemocnění – ošetření, léčení, léky, pobyt v nemocnici i repatriaci.

„Škody na majetku a na zdraví mohou dosahovat velmi vysokých částek, na které se nevztahují jiné typy odpovědnostních pojistek,“ vysvětluje specialista na pojištění dronů v Allianz pojišťovně Tomáš Gratzl a dodává: „I těm nejlepším pilotům se může stát, že se jejich stroj ‚zalétne‘, ať už kvůli technické závadě nebo počasí, a způsobí pojistnou událost.“

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem letadel je povinné pro komerční drony, tedy pro ty s výdělečným, experimentálním či výzkumným účelem použití. Rekreačně sportovní typy jej mají povinné pouze na veřejných vystoupeních nebo s hmotností přesahující 20 kg.

Za předpokladu, že je vše v souladu s předpisy Úřadu civilního letectví (ÚCL) Allianz drony nejen pojišťuje, ale také sama využívá při likvidaci následků pojistných událostí, především živelných katastrof, požárů, povodní, ale i zemědělských škod. Mohou se totiž podívat i do budov s narušenou statikou nebo jiných nebezpečných či špatně dostupných míst.

Kromě pojištění musí čeští provozovatelé komerčních a velkých dronů mít povolení od ÚCL a dodržovat platnou legislativu a letecké předpisy.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku