PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Na prvním virtuálním charitativním běhu od Pojišťovny VZP se vybralo 261 231 korun pro pět neziskovek

PVZP_RunTour

Foto: PVZPPočátkem dubna odstartovala série celkem čtyř virtuálních charitativních běhů, které organizuje Pojišťovna VZP, a.s., (PVZP). První z běhů s podtitulem Běžím s láskou mohli účastníci v termínu od 26. 4. do 9. 5. běžet kdekoliv. Na startovném se podařilo vybrat 261 231 korun, které budou rozděleny mezi pětici neziskových organizací (Nové háro, Pink Bubble, Modrý hroch, Nadační fond Krtek, No Foot No Stress).

Na PVZP FénixRun Běžím s láskou se zaregistrovalo celkem 656 závodníků. Minimální startovné bylo 300 korun, další finanční příspěvek byl zcela dobrovolný. Průměrná částka, kterou jeden zaregistrovaný závodník zaplatil, se pohybovala kolem 400 korun. Výtěžek ze startovného bude rozdělen mezi neziskové organizace rovným dílem – každá obdrží 52 246 korun, které využije na pomoc konkrétním pacientům, nákup terapeutických pomůcek atd.

Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP, komentuje výsledky prvního závodu: „První závod FénixRun naprosto předčil naše očekávání. Jsme dojati projeveným zájmem. Věříme, že každý, kdo se zúčastnil, běžel s láskou, s někým, koho miluje a na kom mu záleží. Primárním tématem závodu totiž bylo, abychom každý z nás přivedli k aktivitě svoje blízké, protože vážná onemocnění se nevyhýbají ani našim nejbližším.”

Cílová vzdálenost PVZP FénixRun „běhů“ je tři kilometry. Závodníci je mohou absolvovat během nebo chůzí, a to kdekoliv na světě. Důležité je dodržet datum běhu, které je vždy v rozmezí přibližně dvou týdnů. Svůj čas mohou účastníci sledovat (trackovat) prostřednictvím jakékoliv aplikace, která měří sportovní výkon.

Pětice neziskových organizací, která obdrží výtěžek z běhů, je pečlivě vybraná. Jedná se o organizace, které se dlouhodobě věnují (dětským) onkologickým pacientům nebo lidem po velmi vážných úrazech.

Seznam virtuálních charitativních běhů PVZP FénixRun pro rok 2021:

  • FénixRun Běžím s láskou (od 26. 4. do 9. 5. 2021; téma = sportujte s těmi, které máte rádi, protože vážné nemoci se nevyhýbají ani vašim nejbližším)
  • FénixRun Běžím za sluníčkem (od 28. 6. do 11. 7. 2021; téma = užijte si léto, ale pozor na rakovinu kůže)
  • FénixRun Běžím do školy (od 30. 8. do 12. 9. 2021; téma = vážná onemocnění se nevyhýbají ani dětem, týkají se všech, bez rozdílu věku)
  • FénixRun Běžím v barvách podzimu (od 25. 10. do 7. 11. 2021; téma = nemoci spojené s „podzimem života“)

Virtuální charitativní běhy PVZP FénixRun plynuje navazují na charitativní běhy a také na sportovní události, jež PVZP v minulosti organizovala nebo jichž byla partnerem (RunTour, SkiTour a Jizerská padesátka, PVZP Běh za Aničku atd.). PZVP si běhy klade za cíl motivovat širokou veřejnost k pravidelnému pohybu a také detabuizovat téma vážných onemocnění a prevence.

Patronem běhů je pojištění závažných onemocnění Fénix od PVZP, které v případě vážné nemoci poskytne jednorázovou výplatu až 2,5 milionu korun. Tyto prostředky lze použít na cokoliv, včetně léčby, nájmu, nákladů na chod domácnosti apod.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku