PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Nenechte svého miláčka na holičkách. Věděli jste, že životní pojištění za vás nakrmí i vyvenčí vašeho domácího mazlíčka?

pes-venceni-priroda


Na některé černé scénáře raději moc nemyslíme, připravit bychom se na ně ale měli. Ze strachu před nenadálými událostmi v zahraničí si raději zařídíme cestovní pojištění. Když si pořídíme nové auto, tak si ho pojistíme proti havárii. Ale když jde o vlastní zdraví? Na životní pojištění u nás celá řada lidí zapomíná a Češi mu navíc příliš nerozumí a často neví, k čemu slouží. Například i když nějakého mazlíčka má doma 64 % lidí, jen jeden ze třiceti ví, že v případě nemoci nebo úrazu mu s péčí o něj může pomoci právě pojišťovna. Přes 30 % lidí si naopak mylně myslí, že se z životní pojistky platí i antikoncepce.

Cesi-nerozumi-zivotnimu-pojisteni-skoro-polovina-z-nich-zadne-nema_prumerny-den

Někdy zkrátka platí, že čemu se nemůžeme vyhnout, tomu se musíme postavit čelem. Ať už jde třeba o vyřizování daní, nebo o předvídání nečekaných nesnází. Celou řadu pojištění proto vnímáme jako samozřejmost, na to životní ale mnoho z nás zapomíná. Jak ukázal aktuální průzkum Instant Research pro ČSOB Pojišťovnu, životní pojistku nemá skoro polovina Čechů, u žen a singles je pojištěných dokonce jen 32 % dotázaných.

Češi se v pojištění nevyznají

Jedním z důvodů je i to, že řada Čechů ani neví, co si má pod životním pojištěním představit. Čtyři z deseti nezadaných si například myslí, že se z něj platí kosmetická chirurgie a 50 % lidí se domnívá, že pokrývá léčbu alergií. Dvě třetiny vdov a vdovců jsou dokonce přesvědčeny, že součástí životního pojištění je i antikoncepce. „Pro mnohé je životní pojištění něčím, o čem raději moc nepřemýšlí. A i když už ho mají, tak neví, jaké služby obsahuje a neuvědomují si proto, že by jim často mohlo přijít vhod,“ komentuje výsledky průzkumu Milan Březina, ředitel produktů životního pojištění z ČSOB Pojišťovny.

Životní pojištění se přitom může hodit častěji, než si mnozí z nás myslí. Životní pojištění Forte od ČSOB Pojišťovny nově nabízí klientům jako benefit v případě nemoci třeba dovoz léků a základních potravin až domů, kromě toho vám zajistí také cestu na kontrolu k lékaři a zase zpátky. To ocení asi každý, kdo nemá osobního šoféra – ostatně jen čtvrtina lidí má někoho blízkého, kdo by jim v případě nutnosti zvládl pomoci, aniž by si na to musel vzít dovolenou či zcela opustit zaměstnání.

Přečtěte si také:  Češi se bojí nesoběstačnosti, přesto se na ni nepřipravují

Nebezpečí číhá na každém kroku

Dvěma třetinám lidí už se přitom stalo, že kvůli nemoci nebo úrazu potřebovali pomoc někoho z blízkých. Statistiky navíc ukazují, že v České republice dojde každý den v průměru ke čtyřem pokousáním psem, ale také k 750 dětským úrazům, 550 vážným onemocněním a 5 500 úrazům dospělých. Ačkoli si to neradi připouštíme, někdy se zkrátka může stát, že budeme potřebovat pomocnou ruku.

I pro ty, kteří mají doma například protějšek, který by je mohl několikrát týdně vozit autem, může být pojistka užitečná. Samozřejmostí je, že zaručí v případě pracovní neschopnosti finanční příjem – což je zvláště důležité pro ty, kdo nesou v domácnosti hlavní finanční břemeno. „Životní pojištění ale není jen o finanční pomoci. Jde především o to, abychom byli připraveni i na neočekávané situace. Díky pojistce můžeme být v klidu a nemusíme se bát o to, co se stane s naší domácností, když se nám náhodou něco stane,“ zdůrazňuje Milan Březina.

Příkladem může být péče o domácí mazlíčky. Psa, kočku nebo jiného miláčka má doma 64 % lidí, jen koček žije v České republice skoro 2 miliony, psů dokonce více než 3 miliony. Zdaleka ne všichni ale mají někoho, kdo by se o jejich zvířecí kamarády v případě zdravotních komplikací postaral. Životní pojištění od ČSOB Pojišťovny proto nově nabízí i venčení mazlíčků. Kromě toho nabízí i pomoc s hlídáním dětí či úklid domácnosti. A přiznejme si – kdo z nás má doma někoho, kdo by za nás ochotně a s úsměvem uklidil, když budeme zrovna nemocní a hospitalizovaní?