PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Nenechte svého miláčka na holičkách. Věděli jste, že životní pojištění za vás nakrmí i vyvenčí vašeho domácího mazlíčka?

pes-venceni-priroda


Na některé černé scénáře raději moc nemyslíme, připravit bychom se na ně ale měli. Ze strachu před nenadálými událostmi v zahraničí si raději zařídíme cestovní pojištění. Když si pořídíme nové auto, tak si ho pojistíme proti havárii. Ale když jde o vlastní zdraví? Na životní pojištění u nás celá řada lidí zapomíná a Češi mu navíc příliš nerozumí a často neví, k čemu slouží. Například i když nějakého mazlíčka má doma 64 % lidí, jen jeden ze třiceti ví, že v případě nemoci nebo úrazu mu s péčí o něj může pomoci právě pojišťovna. Přes 30 % lidí si naopak mylně myslí, že se z životní pojistky platí i antikoncepce.

Cesi-nerozumi-zivotnimu-pojisteni-skoro-polovina-z-nich-zadne-nema_prumerny-den

Někdy zkrátka platí, že čemu se nemůžeme vyhnout, tomu se musíme postavit čelem. Ať už jde třeba o vyřizování daní, nebo o předvídání nečekaných nesnází. Celou řadu pojištění proto vnímáme jako samozřejmost, na to životní ale mnoho z nás zapomíná. Jak ukázal aktuální průzkum Instant Research pro ČSOB Pojišťovnu, životní pojistku nemá skoro polovina Čechů, u žen a singles je pojištěných dokonce jen 32 % dotázaných.

Češi se v pojištění nevyznají

Jedním z důvodů je i to, že řada Čechů ani neví, co si má pod životním pojištěním představit. Čtyři z deseti nezadaných si například myslí, že se z něj platí kosmetická chirurgie a 50 % lidí se domnívá, že pokrývá léčbu alergií. Dvě třetiny vdov a vdovců jsou dokonce přesvědčeny, že součástí životního pojištění je i antikoncepce. „Pro mnohé je životní pojištění něčím, o čem raději moc nepřemýšlí. A i když už ho mají, tak neví, jaké služby obsahuje a neuvědomují si proto, že by jim často mohlo přijít vhod,“ komentuje výsledky průzkumu Milan Březina, ředitel produktů životního pojištění z ČSOB Pojišťovny.

Životní pojištění se přitom může hodit častěji, než si mnozí z nás myslí. Životní pojištění Forte od ČSOB Pojišťovny nově nabízí klientům jako benefit v případě nemoci třeba dovoz léků a základních potravin až domů, kromě toho vám zajistí také cestu na kontrolu k lékaři a zase zpátky. To ocení asi každý, kdo nemá osobního šoféra – ostatně jen čtvrtina lidí má někoho blízkého, kdo by jim v případě nutnosti zvládl pomoci, aniž by si na to musel vzít dovolenou či zcela opustit zaměstnání.

Nebezpečí číhá na každém kroku

Dvěma třetinám lidí už se přitom stalo, že kvůli nemoci nebo úrazu potřebovali pomoc někoho z blízkých. Statistiky navíc ukazují, že v České republice dojde každý den v průměru ke čtyřem pokousáním psem, ale také k 750 dětským úrazům, 550 vážným onemocněním a 5 500 úrazům dospělých. Ačkoli si to neradi připouštíme, někdy se zkrátka může stát, že budeme potřebovat pomocnou ruku.

I pro ty, kteří mají doma například protějšek, který by je mohl několikrát týdně vozit autem, může být pojistka užitečná. Samozřejmostí je, že zaručí v případě pracovní neschopnosti finanční příjem – což je zvláště důležité pro ty, kdo nesou v domácnosti hlavní finanční břemeno. „Životní pojištění ale není jen o finanční pomoci. Jde především o to, abychom byli připraveni i na neočekávané situace. Díky pojistce můžeme být v klidu a nemusíme se bát o to, co se stane s naší domácností, když se nám náhodou něco stane,“ zdůrazňuje Milan Březina.

Příkladem může být péče o domácí mazlíčky. Psa, kočku nebo jiného miláčka má doma 64 % lidí, jen koček žije v České republice skoro 2 miliony, psů dokonce více než 3 miliony. Zdaleka ne všichni ale mají někoho, kdo by se o jejich zvířecí kamarády v případě zdravotních komplikací postaral. Životní pojištění od ČSOB Pojišťovny proto nově nabízí i venčení mazlíčků. Kromě toho nabízí i pomoc s hlídáním dětí či úklid domácnosti. A přiznejme si – kdo z nás má doma někoho, kdo by za nás ochotně a s úsměvem uklidil, když budeme zrovna nemocní a hospitalizovaní?


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku