PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Neomezené volno: Direct pojišťovna chce, aby ho lidé v týmech využívali víc

direct_pojistovna-logo


Kromě zákonných čtyř týdnů dovolené mohou lidé v Direct pojišťovně čerpat volno neomezeně. Tento benefit může využívat každý, ale ne ve všech týmech se to dnes dostatečně daří. Direct se proto snaží, aby neomezené volno lidé využívali častěji.

Kolik volna ti zbývá? Už pět let mohou lidé v Direct pojišťovně na tuto otázku odpovídat „neomezeně“. Od roku 2018 totiž ve firmě funguje benefit neomezené volno. „Každý rok ho mnoho kolegů využívá. Loni si z neomezeného volna lidé vybrali v průměru 4 dny. Rekordmanem je kolega, který si vzal 19 dnů navíc. I se zákonnou dovolenou si tak mohl užívat necelých 8 týdnů volna,“ popisuje statistiku za loňský rok mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Pro všechny týmy Directu

Neomezené volno si mohou vybírat lidé ze všech týmů. Tento benefit se daří využívat více než dříve i v týmech, které komunikují přímo s klienty a kde je organizace času kvůli směnám složitější. „Bavíme se o tom, jak zpřístupnit neomezené volno opravdu všem. Znamená to zejména změny v plánování směn a diskuze s podporovateli volacích týmů, kteří k tomu musí vytvořit podmínky,“ podotkla Maťašeje.

Neomezené volno v Direct pojišťovně totiž funguje tak, že v základu máte dvacet dní zákonné dovolené, a když potřebujete volno navíc a neohrozíte tím fungování svého týmu, tak ho dostanete. „Je pro nás důležité, aby lidé měli čas na odpočinek, nebyli přepracovaní a mohli tak svoji práci dělat odpočatí, s úsměvem. Díky tomu pak mohou klientům přinášet skvělý zážitek,“ dodává Maťašeje.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku