PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Ochrana i v případě nemoci Covid-19 a vylepšená asistence základními pilíři cestovního pojištění Slavia pojišťovny pro letošek

sea-79606_640


Slavia pojišťovna uvedla v rámci cestovního pojištění na trh novinku – možnost připojištění nákladů spojených s léčbou Covid-19 a preventivní karanténou dle semaforu MZV ČR a bez výluky destinací s výjimkou těch úplně nejrizikovějších. Klienti s tímto připojištěním navíc získají automaticky i krytí rizikových sportů, kterými jsou například kiteboarding, kitesurfing, horolezectví, jachting, jízda na vodním skútru a další. Pojištění lze sjednat plně online i osobně.

V souvislosti s pandemií se objevily specifické potřeby krytí nových rizik v rámci tradičního cestovního pojištění. Slavia pojišťovna nově nabízí možnost sjednat si dnes tak důležité připojištění nákladů spojených s léčbou COVID-19 v zahraničí či preventivní karanténou. „Naše nové připojištění si můžete sjednat do všech zemí, s výjimkou těch, do kterých Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cestovat a označilo je černě v barevném schématu, takzvaném semaforu. Takto široký rozsah připojištění na našem trhu není obvyklý. Dalším užitečným prvkem je to, že vám kryjeme náklady spojené s léčbou onemocnění COVID-19 až do plného limitu sjednaných léčebných výloh. Záleží tedy jen na klientovi, jakou výši tohoto limitu si zvolí,“ říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

Přečtěte si také:  Jak v létě turistům pomáhala asistence k cestovnímu pojištění UNIQA

Unikátní asistenční služba COVID Assistance je od loňského roku hojně využívána

V souvislosti s pandemií přišla Slavia pojišťovna ve spolupráci s asistenční službou Click2Claim už na podzim roku 2020 s hojně využívaným nonstop servisem COVID Assistance. Operátor na lince COVID Asisstance klientům pojišťovny poskytne veškeré poznatky o cílové destinaci, jako například povinnost testů, karantény, informace o nošení roušek a respirátorů či rizikovost. Dále také zajistí objednání na PCR testy v předem stanovený čas v blízkosti vašeho bydliště. „Možnost zavolat kdykoliv 24/7 na jedno místo, kde jim odborníci poskytnou okamžité a ověřené informace ze všech dostupných a spolehlivých zdrojů, je pro naše zákazníky velikým přínosem. I proto s nastupující sezónou evidujeme na asistenční lince desítky hovorů denně s dotazy na vycestování po celém světě,“ doplňuje Ladislav Bělina. Součástí této asistenční služby je i pomoc klientům v případě problémů v letecké, železniční či autobusové dopravě.

Bonus navíc: s připojištěním COVID-19 získají klienti automaticky i krytí rizikových sportů navíc

Klienty, kteří využijí v rámci svých cest do zahraničí připojištění COVID-19, získají nově navíc i krytí rizikových sportů. Mezi tyto sporty se řadí například horolezectví, jachting, jízda na vodním skútru, kiteboarding, kitesurfing či ferrata stupně obtížnosti B, C / F, MD, PD. Dále ale také například turistika nebo treking se stupněm obtížnosti do 4UIAA za podmínky využití pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti a pohyb ve vysoké nadmořské výšce (do 5 000 m n. m.).