PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Očkování cizinců proti COVID-19: Slavia pojišťovna uhradí očkování svým klientům

ockovani

Foto: pikist.comOd 11. června 2021 je možné provádět registraci na očkování proti onemocnění COVID-19 pro samoplátce a cizí státní příslušníky, kteří jsou pojištěni prostřednictvím komerčního zdravotního pojištění. Slavia pojišťovna a.s. tak, jak avizovala již od samotného počátku pandemie, uhradí toto očkování všem svým klientům, kteří mají sjednáno Komplexní zdravotní pojištění cizinců s délkou platnosti delší 90 dní.

Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny říká: „Již před několika měsíci jsme jasně deklarovali naši připravenost hradit toto očkování klientům, kteří mají u nás sjednáno tzv. komplexní zdravotní pojištění. Tedy produkt určený pro cizince s dlouhodobým pobytem na našem území. Nutnost dosažení co nejvyššího procenta naočkovaných osob, bez ohledu na národnost, typ pojištění či finanční situaci, vnímáme jako velmi důležitý a zásadní krok k zvládnutí této situace. I proto velmi vítáme, že Ministerstvo zdravotnictví již umožnilo i samoplátcům a cizincům registraci a očkování. Toto očkování uhradíme všem našim klientům, kteří mají sjednáno Komplexní zdravotní pojištění cizinců s délkou platnosti delší 90 dní.“

Registraci tyto osoby mohou provést přes webovou stránku https://registrace.mzcr.cz. Slavia pojišťovna a.s. následně proplatí náklady na očkování ve výši 850,- Kč za jednu dávku očkování. Proplácení, refundace nákladů, bude provedena až po aplikaci 2. očkovací dávky. Jak přesně pro refundaci nákladů postupovat naleznou klienti v několika jazycích na stránkách pojišťovny.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku