PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

OZP hradí konzultace na dálku

OZP-logo


Pojištěnci Oborové zdravotní pojišťovny, kteří se nemohou v souvislosti s epidemiologickou situací COVID-19 dostavit do ordinace smluvního partnera OZP, mají možnost konzultovat svůj stav na dálku. V nabídce hrazených zdravotních služeb formou distančního ošetření je i konzultace s psychiatrem nebo stomatologem.

OZP byla již na jaře, v době vyhlášeného nouzového stavu, jednou z prvních zdravotních pojišťoven, která umožnila těm odbornostem, u kterých to bylo možné, provádět vyšetření a konzultace zdravotního stavu ošetřovaných pacientů distanční formou.

„Vývoj telemedicíny v Česku vnímáme jako nezbytnost pro posun kvality zdravotních služeb s využitím možností, které nám moderní technologie umožňují nebo umožní. Rozhodně nejde o to „nahradit“ práci lékaře, která bude i nadále rozhodující pro péči o pacienta. Jde o zcela nový nástroj ve spektru poskytovaných služeb, především na podporu dostupnosti zdravotní péče,“ říká zdravotní ředitelka OZP, MUDr. Jitka Vojtová, MBA. V seznamu hrazených výkonů najdeme v současné době prozatím jen jednotky výkonů, které by bylo možno nazvat telemedicínou,“ dodává zdravotní ředitelka OZP, MUDr. Vojtová.

OZP proto s ohledem na současnou epidemiologickou  situaci  rozšířila svou nabídku hrazených výkonů formou distančního ošetření. Vedle výkonu TELEMEDICÍNA – VIDEOKONZULTACE VZDÁLENÝM PŘÍSTUPEM, který je platný od 1. července 2020, teď OZP akceptuje i distanční ošetření vykazované výkonem TELEFONICKÁ KONZULTACE PSYCHIATRA NEBO KLINICKÉHO PSYCHOLOGA V PÉČI O JEHO PACIENTA. Pacient, který se nemůže do ordinace psychiatra či klinického psychologa dostavit osobně kvůli respiračnímu infektu, nařízené izolaci či karanténě, tak může svůj zdravotní stav konzultovat telefonicky. V oboru adiktologie lze využít pro distanční komunikaci výkon MINIMÁLNÍ KONTAKT ADIKTOLOGA S PACIENTEM.

Z důvodu nutnosti řešení organizace péče v souvislosti s onemocněním COVID-19 mohou provádět konzultace svých pacientů distančním způsobem (tj. telefonicky, e-mailem, telekonferencí, videohovorem apod.) také stomatologové prostřednictvím výkonu SIGNÁLNÍ VÝKON EPIZODY PÉČE/KONTAKTU U PACIENTŮ OD 18 LET VĚKU V SOUVISLOSTI S VYŠETŘENÍM V ORDINACI ZUBNÍHO LÉKAŘE.

Kromě toho je smluvním partnerům OZP stále k dispozici i dlouhodobě zavedený výkon pro telefonickou konzultaci TELEFONICKÁ KONZULTACE OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE PACIENTEM.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku