PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

OZP jako první zdravotní pojišťovna nabízí klientům online ověření BankID

OZP-logo


Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) se dlouhodobě profiluje jako jednička v elektronické komunikaci. Aplikaci s názvem „VITAKARTA“, která umožňuje pojištěncům vyřídit si vše online bez osobní návštěvy pobočky, OZP spustila jako první zdravotní pojišťovna již před deseti lety. V rámci zefektivnění služeb i rozšíření využívání digitálních moderních technologií se teď nabídka možností pro přihlášení do VITAKARTY na webu OZP rozrostla o zcela nový online nástroj pro ověření identity na internetu. Spolu se zavedením bankovní identity (BankID) si tak OZP připisuje na své konto další prvenství.

„Oborová zdravotní pojišťovna pracuje kontinuálně s moderními technologiemi již řadu let, a to s cílem zajistit svým klientům jednoduchou, rychlou a bezpečnou cestu v komunikaci či využívání služeb – kdykoliv a odkudkoliv. Digitální ověření totožnosti na internetu prostřednictvím metody bankovní identita je řešením, které tak zapadá do naší koncepce a uživatelům aplikace VITAKARTA přinese mnohem větší pohodlí,“ říká generální ředitel OZP Ing. Radovan Kouřil.

V dnešní době je nabídka služeb při výběru zdravotní pojišťovny jedním z rozhodujících faktorů. Bankovní identita bezpochyby představuje pro OZP konkurenční výhodu. „Bankovní identita je nyní nejpoužívanější a nejrozšířenější prostředek digitální identifikace občanů. Firmám, které ji využívají, přináší řadu výhod, zejména zjednodušení podnikání, více klientů a jejich rychlejší a pohodlnější obsluhu,“ uvádí Marek Růžička, výkonný ředitel člen Bankovní identita, a.s., která BankID pro firmy provozuje.

Přečtěte si také:  Kdy volat záchranku? S čím na pohotovost určitě nechodit a proč se vyplatí pravidla respektovat?

Vstoupit do aplikace VITAKARTA prostřednictvím bankovní identity lze snadno na webu OZP, kde stačí kliknout na okénko „Přihlásit přes BankID“, vybrat si svou banku a přihlásit se. VITAKARTA se zobrazí po bezpečném potvrzení totožnosti a udělení souhlasu k předání údajů.

Službu BankID mohou v současnosti využívat klienti České spořitelny, ČSOB, Monety Money Bank, Komerční banky a Air Bank. V roce 2022 se plánují připojit také Raiffeisenbank, Fio banka, mBank a UniCredit Bank.