PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

OZP jako první zdravotní pojišťovna nabízí klientům online ověření BankID

OZP-logo


Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) se dlouhodobě profiluje jako jednička v elektronické komunikaci. Aplikaci s názvem „VITAKARTA“, která umožňuje pojištěncům vyřídit si vše online bez osobní návštěvy pobočky, OZP spustila jako první zdravotní pojišťovna již před deseti lety. V rámci zefektivnění služeb i rozšíření využívání digitálních moderních technologií se teď nabídka možností pro přihlášení do VITAKARTY na webu OZP rozrostla o zcela nový online nástroj pro ověření identity na internetu. Spolu se zavedením bankovní identity (BankID) si tak OZP připisuje na své konto další prvenství.

„Oborová zdravotní pojišťovna pracuje kontinuálně s moderními technologiemi již řadu let, a to s cílem zajistit svým klientům jednoduchou, rychlou a bezpečnou cestu v komunikaci či využívání služeb – kdykoliv a odkudkoliv. Digitální ověření totožnosti na internetu prostřednictvím metody bankovní identita je řešením, které tak zapadá do naší koncepce a uživatelům aplikace VITAKARTA přinese mnohem větší pohodlí,“ říká generální ředitel OZP Ing. Radovan Kouřil.

V dnešní době je nabídka služeb při výběru zdravotní pojišťovny jedním z rozhodujících faktorů. Bankovní identita bezpochyby představuje pro OZP konkurenční výhodu. „Bankovní identita je nyní nejpoužívanější a nejrozšířenější prostředek digitální identifikace občanů. Firmám, které ji využívají, přináší řadu výhod, zejména zjednodušení podnikání, více klientů a jejich rychlejší a pohodlnější obsluhu,“ uvádí Marek Růžička, výkonný ředitel člen Bankovní identita, a.s., která BankID pro firmy provozuje.

Vstoupit do aplikace VITAKARTA prostřednictvím bankovní identity lze snadno na webu OZP, kde stačí kliknout na okénko „Přihlásit přes BankID“, vybrat si svou banku a přihlásit se. VITAKARTA se zobrazí po bezpečném potvrzení totožnosti a udělení souhlasu k předání údajů.

Službu BankID mohou v současnosti využívat klienti České spořitelny, ČSOB, Monety Money Bank, Komerční banky a Air Bank. V roce 2022 se plánují připojit také Raiffeisenbank, Fio banka, mBank a UniCredit Bank.