PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

OZP umožní lékařům předepisovat léky i vyšetřovat po telefonu, emailu, videu

lekar-doktor-osetreni


Oborová zdravotní pojišťovna umožní všem svým smluvním lékařům předepisovat léčivé přípravky a zdravotnické prostředky i na základě elektronické konzultace lékaře s pacientem, tedy po telefonu, emailu, prostřednictvím videohovoru a podobně. OZP také praktickým lékařům pro děti i pro dospělé a ambulantním specialistům i zubařům umožní provádět některé typy vyšetřeni pacientů distančně, tedy bez fyzické přítomnosti pacienta v ordinaci – po telefonu nebo prostřednictvím podobných elektronických aplikací.

„Musíme v současné situaci lékařům ulevit. Pomoct jim s tím, aby pacienti chodili do ordinace osobně, jen pokud to je nezbytně nutné, a zároveň zohlednit, že konzultace po telefonu jsou obsáhlejší a náročnější. Nyní také nebude nutná osobní návštěva v ordinaci lékaře pro recept na další opakovaně předepisované léky. Obdobně budeme taková vyšetření hradit i ambulantním specialistům,“ vysvětluje Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

„Víme, že zejména praktičtí lékaři a ambulantní specialisté dnes v řadě případů musí ordinovat za zavřenými dveřmi, protože nechtějí riskovat karanténu, a tím pádem kompletní uzavření ordinace. Těm, kteří i takto pokračují v práci, patří náš obrovský dík. Vzhledem k tomu, že vyšetření takovým způsobem již probíhají, je v době nouzového stavu jen logické a také správné, aby i za tato vyšetření dostali zaplaceno. Nově jsme takto vyšli vstříc i stomatologům,“ dodává Radovan Kouřil.

Vedle vyšetření u praktických lékařů a ambulantních specialistů OZP umožní i distanční způsob terapie svých ošetřovaných pacientů přes videohovory i klinickým psychologům a logopedům.

Všechna takto vedená vyšetření a terapie, respektive preskripce léků nebo zdravotnických prostředků, musí být pečlivě zaznamenaná ve zdravotnické dokumentaci pacienta. Mimořádná opatření budou platit do odvolání, respektive po dobu vyhlášeného nouzového stavu na území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s výskytem koronaviru.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku