PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Pandemie se určitě podepsala na psychickém stavu mnoha lidí. Problémy mohou mít dospělí, ale i děti. Jak jim VZP pomáhá?

dite-na-silnici-uraz

Foto: pxhere.comJak zmiňujete, pandemie se podepsala na psychice lidí a počet pacientů trpících stavy úzkosti či depresemi vzrostl. Avšak navštívit psychologa či psychoterapeuta je v dnešní době stále do určité míry tabu. Přitom každý z nás prožívá různé stresové situace jinak a s jinými následky. Lidé by měli pečovat nejen o své fyzické zdraví, ale také o to psychické. Z tohoto důvodu jsme zařadili pro naše klienty do nabídky z fondu prevence příspěvek na psychosociální podporu ve výši 5 000 Kč. VZP tak navazuje na zkušenosti s pilotním projektem Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory, který připravila ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví.

Během pandemie se navíc řada omezení dotkla také dětí. Proto o tento benefit mohou také žádat rodiče pro své děti od 7 let. Horní věková hranice pro získání příspěvku není stanovena. VZP v programu přispívá svým pojištěncům na 10 sezení, a to na každé částkou až 500 Kč. Na adrese opatrujse@vzp.cz si požádejte o poukaz, který následně uplatníte u vybraného terapeuta.

Seznam terapeutů naleznete na tomto odkazu. Vybírat odborníka můžete podle kraje, formy konzultace, zaměření (dospělí, děti, mladiství) nebo dle jeho kapacity. Doporučujeme všem objednat se e-mailem, neboť v době terapie nezvedá telefon. Sezení je nutné ukončit do 30. 11. 2021.

Žádosti o příspěvek jsou přijímány nejpozději do 15. 12. 2021. Žádat lze opakovaně po jednotlivých sezeních (či více najednou) nebo souhrnně po uzavření terapie. Čerpat mohou i klienti, kteří se zúčastnili zmíněného pilotního projektu. A to bez ohledu na to, zda již jednou absolvovali všech 10 sezení. Získat tento benefit mohou pojištěnci, u kterých není v termínu podání žádosti evidována přeregistrace k jiné zdravotní pojišťovně.

Pro jednodušší a rychlejší komunikaci při podání žádosti můžete zvolit on-line webový formulář přístupný z aplikace Moje VZP. Podrobné informace, další způsoby podání a podmínky čerpání najdete na webu VZP. Pozitivní myšlení a životní přístup jsou nejlepším lékem a prevencí mnoha onemocnění, proto se nebojte říct si o odbornou pomoc.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku